Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Sobota, 7. Září 2019 15:30

S novým sponzorem, omlazenou sestavou a bez kapitána vstoupili do dalšího extraligového ročníku kladenští hokejbalisté. V prvním kole hostili na domácí půdě Sudoměřice, kterým na dlouhou cestu domů přibalili šest branek.

HBC Kladno 6:0 SK Sudoměřice (2:0, 1:0, 3:0)

Do prvního kola nového extraligového ročníku vstoupili kladenští hokejbalisté bez kapitána Špačka, zkušeného forwarda Šrámka nebo brankáře Jirotky. Příležitost tak dostalo talentované mládí zastoupené například gólmanem Čapkem, který při svém prvním extraligovém startu v bílomodrém dresu udržel čisté konto.

Omlazení domácí neponechali nic náhodě a na nevyzpytatelného soupeře vlétli jako uragán. Už ve třetí minutě zněl poprvé oslavný kankán po brance Pražáka, který přesnou střelou z pravého kruhu zužitkoval přistrčení od Barnošáka. O tři minuty později prokázal důraz na brankovišti domácí Kohout a bylo to o dvě branky. Třetí mohl záhy přidat Prokop, ale jeho střelu zastavila tyč.

V prostředním dějství dostali hosté šanci vrátit se do zápasu díky minutové přesilovce pěti proti třem. Naložili s ní ale prachbídně. Nejenže ji nevyužili, ale krátce po jejím skončení dokonce sami inkasovali, když se do hry přímo z trestné lavice vrátil Kohout, který si v přečíslení dvou na osamoceného brankáře několikrát vyměnil míček s Prokopem a pak bez problémů rozvlnil síť.

Třetí periodu načal premiérovou extraligovou trefou v kladenských barvách juniorský reprezentant Malecha, jemuž přihrávali Důras s Prokopem. Po čtvrtém inkasovaném gólu přenechal Dékány v brance Sudoměřic místo Grufíkovi, který lovil míček ze sítě už za dvě minuty a opět v tom měli prsty přihrávající Prokop a skórující Malecha. Po třech asistencích se nakonec Prokop dočkal i branky, když ho Soukup nádhernou průnikovou přihrávkou vyslal do samostatného úniku, který šikovný centr nadvakrát zakončil mezi Grufíkovy nohy.

Sudoměřičtí se tak na více než třísetkilometrovou cestu domů vydali bez bodu a těžší o šest branek. Kladenští rysové naopak zažili povedený vstup do sezony, na který se pokusí navázat za týden na hřišti jelenů z Letohradu.

„S výsledkem i s předvedenou hrou jsme spokojení. Ze Sudoměřic jsme měli docela obavy, protože éterem létaly zvěsti, že hodně posílili, ale my do utkání vstoupili dobře, rychle jsme dali dvě branky. Pak jsme si to ztížili zbytečným předržováním míčku, ale ve třetí třetině jsme znovu začali hrát co jsme chtěli a skončilo to 6:0,“ hodnotil vstup do sezony asistent trenéra Jaroslav Procházka, který už pro příští týden může počítat s navrátilcem Špačkem. Naopak otazník visí nad startem Schnaubelta.

Branky: 3. Pražák (Barnošák, Schnaubelt), 6. Kohout (Malecha), 25. Kohout (Prokop), 33. Malecha (Důras, Prokop), 35. Malecha (Prokop, Procházka), 39. Prokop (Soukup, Čapek).

Kladno: Čapek (Pulec) – Dědič, Haisman, Hrabár, Soukup, Důras, Kamenář, Kužel – Pražák, Barnošák, Schnaubelt, Eitler, Hnízdil, Kohout, Procházka, Prokop, Malecha, Zdrůbecký.