Rytíři na závěr přípravy porazili partnerské Ústí nad Labem

Sobota, 7. září 2019 18:32

Kladno zakončilo přípravu před extraligovou sezonou soubojem na ledě partnerského Ústí nad Labem. Rytíři v utkání od první části vedli po trefě Patrika Machače a ve třetím dějství svoje vedení zásluhou Antonína Melky a Brendana O‘Donnella navýšili. Jinak ale zápas, ve kterém poprvé za Rytíře naskočili Michal Barinka a Jakub Valský, patřil zejména gólmanům. Jak Lukáš Cikánek na straně Kladna, tak David Stahl v dresu Slovanu předvedli několik velmi dobrých zákroků a ukázali že před startem soutěží jsou v dobré pohodě. Kladenský gólman dokonce udržel čisté konto a po šedesáti minutách se mohl radovat z vítězství 3:0.

Vyrovnaný úvod utkání se postupně proměnil v nápor kladenských hráčů, kteří tvořili v útočném pásmu. Hned při svém prvním střídání v kladenském dresu několikrát dobře zahrozil obránce Michal Barinka, kterého po chvíli napodobila další posila. Jakub Valský zakončoval zajímavě z levé strany, jenže David Stahl si věděl rady. Gólovou radost tak poznala až útočná lajna ve složení Redlich – Machač – Strnad, která se začala zajímavě vykreslovat už na turnaji v Itálii. Po dobré rotaci pořádně napřáhl Patrik Machač a puk skončil až za zády domácího brankáře – 0:1. Hrozili ovšem i Ústečtí. Velezkušený Jaroslav Roubík byl dvakrát v dobré pozici, ovšem na Lukáše Cikánka nevyzrál. Definitivní tečku za první částí mohl udělat Valský, který byl zcela osamocen v mezikruží, jenže nezakončil dostatečně vysoko a zaskvěl se brankář Stahl.

To druhá část byla na veliké šance chudší. Oba týmy se dokázali dostat do zajímavých možností, v rozhodující chvíli ale obvykle přišla nepřesnost. Až pět minut před sirénou odvedl dobrou práci tělem Brendon Nash a po jeho přihrávce se ocitl v úniku Ladislav Zikmund. Ten si sice Stahla na brankovišti dobře roztáhl, jenže kotouč už do sítě nedopravil. Posléze se ještě ústeckou obranou elegantně protáhl Brendan O’Donnell, domácí brankář si však poradil i s jeho bekhendovým zakončením. V poslední minutě měl na hokejce srovnání Jiří Severa, který ale ani nadvakrát neposlal puk za Cikánkova záda.

Třetí třetina odstartovala hned gólově. Antonín Melka předvedl důraz, který jej vždy zdobil, a nadvakrát se proti svému bývalému týmu prosadil – 0:2. A poté už to bylo opět hlavně na brankářích, aby sklízeli potlesk tribun. Oba gólmani si totiž vedli velmi jistě a dokázali zneškodnit i zajímavé možnosti. Jaroslav Roubí si sice po dlouhém pasu na únik netroufl, přesnou přihrávkou však našel dalšího spoluhráče. I s tím si však Cikánek věděl rady. Až dvě minuty před koncem vymyslel geniální pas do odkryté klece Ladislav Zikmund a Brendan O’Donnell stanovil konečný stav – 0:3.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Brož, Málek, Zukal, Hes, Veber, Zdvořáček, Müller – Severa, Maršoun, Vildumetz, Kordule, Roubík, Procházka, Pšenička, Wojnar, Kružík, Merta, O. Bláha, Kalaj. Trenéři: Mareš, Evan.
Rytíři Kladno: Cikánek – Austin, Lakos, Nash, Zich, Barinka, Smetana – Valský, Stach, O’Donnell – Melka, Réway, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

18. sport

Kanonýři Kladno vstupují po osmi letech zpět do superligy, poslali Buldoky domu po výsledku 4 :2