ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Pazdera před startem: Nemusím kluky přemlouvat, aby pracovali

Pátek, 6. září 2019 07:20

Ještě na jaře bojoval v superligovém finále o titul. Teď už je z Jana Pazdery víc než čtvrt roku trenér a sportovní ředitel Kanonýrů, kteří v sobotu vstoupí do nové prvoligové sezony. Bude to ostrý start, neboť proti Kladnu hned vyrukuje Bulldogs Brno (15:30, hala BIOS), donedávna stálý účastník superligy, a tedy i jeden z hlavních kladenských soků v boji o nejvyšší soutěž.

Trenér Jan Pazdera (Foto: Kanonýři Kladno)

Trenére, jsme na začátku sezony, která má být pro Kanonýry zlomová. Tým prošel řadou hráčských změn, jak jste spokojen s přípravou?

Ano, změn v kádru bylo víc, než jsem na začátku čekal. Ale po třech měsících, co tvrdě pracujeme, jsem za každou tu změnu rád. Stojím si za tím, že každý současný člen týmu je tady proto, aby odváděl dobrou práci pro Kanonýry Kladno. To je pro mě ta nejdůležitější a klíčová hodnota. Teď nemusím kluky přemlouvat, aby pracovali. Dokáží být dostatečně sebekritičtí. Ambice a cíle, které jsme vyhlásili, nevnímám jako prázdné floskule, ale cítím z hráčů i celého týmu, že za tím skutečně jdou.

Takže plně věříte postupu.

Že pracujeme, ještě neznamená, že se to musí povést. Riziko je tam vždycky. Ale já klukům řekl, že je pro nás klíčové, abychom si na konci sezony mohli říct, že jsme udělali to nejlepší, co jsme mohli. Teď z toho ten pocit mám. Samozřejmě bude těžké udržet nastavení a motivaci po celou dobu. Ale v přípravě se nám až na poslední víkend dařilo, pomohl nám přípravný kemp ve Švédsku. Lidi se tam spojili. Těch změn bylo opravdu hodně a já jsem cítil, že potřebujeme vícedenní akci, kdy kluci byli spolu. Cíl je jasný – chceme pracovat jako superligový tým a chceme do té superligy postoupit.

Co bude v sezoně klíčové?

Zdraví a herní disciplína. Jednoznačně přijde herní krize. A pokud se chceme stát úspěšným týmem, musíme mít v době krize hru pod kontrolou, nepropadat panice nebo demotivaci, že se nám nedaří. Postavit pilíře hry na nejjednodušších, ale nejdůležitějších věcech, jako jsou nasazení, osobní souboje, kvalitní obrana, disciplinované návraty, nenechat se vylučovat. To jsou věci, které nám pomohou vyhrát i zápasy, kdy se nám nebude tolik dařit. Tým, který v tom bude nejschopnější, tak o tu ligu výš postoupí.

Koho vnímáte jako hlavního konkurenta v boji o postup?

Výsledky Brna a Varů ukazují, že jsou to týmy, které jsou schopné hrát na stejné úrovni jako my, a bude klíčové, kdo vyladí nejlepší formu do play off. Na tom se snažíme pracovat.

Právě s Brnem se hned na úvod utkáte. Jak vidíte jeho mužstvo?

Je to jeden z velkých favoritů 1. ligy. Po sestupu se mu podařilo udržet kádr, navíc se uzdravili hráči, kteří do minulé sezony příliš nezasáhli. V sestavě zůstal i juniorský mistr světa Koláčný, který sice zamířil do Otrokovic, ale v Brně bude nastupovat na střídavé starty a na zápas s námi by měl být k dispozici. Pro nás to bude velmi zajímavá konfrontace, jakou kvalitu na začátku sezony máme. Na zápas se ohromně těším a zároveň jsem zvědavý, jak si povedeme před domácím publikem a jak moc nám diváci pomohou být úspěšní v takto klíčovém duelu.

Vraťme se ještě ke kladenskému mužstvu. Máte v týmu hned čtyři cizince, což pomineme-li slovenské reprezentanty, je v tuzemsku nevídaná věc.

Pro mě je to taky nové, ale situace mě donutila s tím pracovat. Musel jsem zlepšit jazykové dovednosti. Bavil jsem s hráči, jak to vnímají, a překvapilo mě, že si to všichni pochvalují, protože v kabině je větší profesionalita. Často se mluví v angličtině, a tak jsou kluci víc koncentrovaní. Všichni si to chválíme. Navíc kluci fantasticky lidsky zapadli. Možná je to logické, protože jsme pořád 1. liga a nemůžeme hráčům nabídnout nesmyslné podmínky. Ti kluci sem přišli primárně, aby si mohli v Česku zahrát florbal.

Autor: Robert Sára


 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše