Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Vnitroblok u kročehlavské tržnice do konce roku projde revitalizací

Čtvrtek, 5. září 2019 06:40

V příštím týdnu město zahájí zvelebení vnitrobloku v ulicích Generála Píky a Vrchlického. Revitalizace zdejšího parku a blízkého okolí potrvá do konce prosince.

Vnitroblok u kročehlavské tržnice do konce roku projde revitalizací (Foto: MMK)

V zanedbaném vnitrobloku kročehlavského sídliště nově přibude zhruba patnáct stromů, částečně ve formě aleje podél chodníku, částečně samostatně rostlých. Pročištěním zarostlých keřových ploch a odstraněním starých neperspektivních dřevin vznikne volný zelený bezpečný prostor pro odpočinek a relaxaci se čtyřmi lavičkami. Původní rozbitý asfaltový chodník nahradí chodník ze šedé betonové dlažby, který v místech kontaktu s motorovou dopravou doplní černý varovný pás z hmatově odlišné dlažby. V prostoru parkovacích míst je navržena zemní vlna, a to z důvodu odclonění vnitřního prostoru parku. Na boční straně vnitrobloku město dále zvažuje vytvoření deseti nových parkovacích míst.

Hlavními příjezdovými komunikacemi na staveniště budou ulice Vrchlického a Dánská, kde budou řidiči muset dbát zvýšené opatrnosti až do konce prosince, kdy by měly být práce hotovy.

Vnitroblok u kročehlavské tržnice do konce roku projde revitalizací (Foto: MMK)

Autor: (jk)