Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Kladenští strážníci zažili rušný konec léta

Středa, 4. Září 2019 07:40

Konec léta je pro strážníky městské policie vždy náročný. Musejí zajišťovat nejen pořádek ve městě, ale také bezpečnost. Mnohdy si jejich součinnost při řešení krizových situací vyžádá také Policie České republiky. A nejinak tomu bylo i poslední prázdninovou sobotu.

Kladenští strážníci zažili rušný konec léta (Ilustrační foto: KL)

Poslední prázdninový víkend byl pro strážníky Městské policie Kladno velmi rušný. V sobotu večer si součinnost kladenských strážníků vyžádala státní policie. Ta totiž přijala oznámení od muže, který se chystal skočit z mostu u Švermova. Hlídky strážníků proto okamžitě začaly monitorovat nejen most u Švermova, ale všechny potenciálně nebezpečné mosty v Kladně. Na žádném z monitorovaných úseků ale strážníci nezaznamenali osobu v nebezpečí. Policejní operátorce se totiž naštěstí podařilo labilnímu muži jeho úmysl rozmluvit.

O posledním prázdninovém víkendu vyjížděly hlídky strážníků také řešit rušení nočního klidu. A to hned několikrát. Vyrazily například do ulice Ininova, kde měla být hlasitě křičící skupina osob. Než ale strážníci na místo dorazili, panoval v ulici opět klid. Dále některým občanům, kteří se na městskou policii obrátili, vadila hlasitá hudba ve Vrapické ulici a také hlasitě hovořící lidé ve Vašíčkově ulici. Strážníci proto všechna nahlášená místa prověřili a nadále monitorovali, aby nedošlo k opakovanému porušování veřejného pořádku.

Tím ale povinnosti strážníků nekončí. Začátek školního roku s sebou každoročně přináší zvýšená rizika především na přechodech pro chodce v blízkostech škol. Proto strážníci a strážnice zajišťovali bezpečný pohyb chodců hned na jedenácti přechodech na celém území Kladna.

Autor: (kh)