Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Zabezpečujte si řádně svá kola, varují kladenští policisté

Úterý, 3. Září 2019 06:40

Zloději kol nejen na Kladensku jsou stále vychytralejší a také lépe vybavení. Neměli byste proto podceňovat situaci a své bicykly si opravdu řádně zabezpečit. Muž z Berounska své kolo v hodnotě 60.000 korun v neděli 1. září neuzamkl a přišel tak o něj.

Foto: PČR

Dvaatřicetiletý muž z Berounska nedbal na zabezpečení svého kola. V neděli 1. září ho nechal v areálu bývalého koupaliště Poteplí na území katastru obce Malé Kyšice volně odložené a odešel od něj. Této lákavé situace hned využil nenechavec a kolo si odvezl. Ke krádeži došlo v noci v době od jedné hodiny do půl druhé. Jedná se o horské celoodpružené kolo značky Giant Trance, velikost kol 27.5, model rok 2014, sériové číslo rámu GV 315097, černé, bílé a modré barvy. Hodnota kola byla vyčíslena na 60.000 korun. Zloději za tento skutek hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na dvě léta.

„Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od svědků této události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti výše zmiňovaného zloděje, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Unhošť, nebo vyšetřovatele případu kontaktovat telefonicky na čísle 974 873 574. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vzkazuje policejní mluvčí Michaela Nováková.

Zloději v České republice ročně způsobí krádežemi kol mnohamilionové škody. Jsou stále vynalézavější a vlastní mnohdy čím dál lepší vybavení, která jim krádeže usnadňují. Udělejte proto maximum, aby vaše kolo bylo co nejlépe zabezpečeno. „To nejlepší, co můžeme udělat, je danou osobu od nekalých úmyslů odradit a zabezpečit bicykl bezpečnostním zámkem a cykloalarmem, které zaručeně ochrání Vaše kolo či elektrokolo,“ radí mluvčí Nováková. Podle ní je také vhodné dodržovat několik bezpečnostních zásad, které zlodějům jejich úmysl co nejvíce zkomplikují.

  1. Uzamykejte kolo či elektrokolo na místech, kde se pohybuje hodně lidí, zloděj tak nebude mít dostatek času ho ukrást. Můžete také vybrat místo, které je hlídané kamerami městské policie.
  2. Kolo uzamykejte jen k pevným předmětům, které jsou ukotveny do země, zdi a podobně.
  3. Uzamkněte své kolo dvěma nebo i více zámky, jeden přes rám a druhý přes přední či zadní kolo.
  4. Než se od svého kola vzdálíte, sundejte z něj vše, co lze snadno ukrást.

 

Autor: (kh)