Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

FOTO: V sobotu se na Sletišti konal Běh naděje, vybrala se rekordní částka

Úterý, 3. Září 2019 06:30

Běh naděje je humanitární nezávodní akce zaměřená na boj proti rakovině spojená s veřejnou sbírkou a volně navazuje na mezinárodní akci „Běh Terryho Foxe“, která v Česku probíhala celých 15 let. V Kladně ji pořádají Sportovní areály města Kladna.

Foto: Veronika Víborčíková – KL

Tato sportovní akce zdůrazňuje význam prevence nejen tohoto onemocnění, ale i jiných civilizačních chorob, a probíhá celorepublikově. Letos se v Kladně běželo již podvanácté. Vybrala se rekordní částka 32 540 korun a zúčastnilo se na 284 startujících. Mezi těmi nechyběli například kladenský primátor Dan Jiránek, volejbalisté nebo hasiči. Na start dorazili i klienti Zahrady, poskytovatele sociálních služeb.

„Každý účastník závodu přispěl symbolickou částkou do kasičky a za to obdržel malý dárek nebo triko s logem Běhu naděje. Všichni účastníci po doběhnutí dostali v cíli diplom. První na kilometrové i pětikilometrové trase byli obdarováni podepsaným extraligovým dresem kladenských volejbalistů,“ uvedla pro Listy manažerka Sportovních areálů Veronika Povondrová.

Závodníci si mohli vybrat dvě trasy. První měřila jeden kilometr a druhá kilometrů pět. Smyslem závodu, jako každý rok, bylo podpořit tuto akci. Účastníci nemuseli jen běžet, ale měli možnost předepsanou trasu ujít, ujet na kole nebo třeba na in-line bruslích.

Autor: (red)