Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Čerpací stanici v Kladně přepadl teprve patnáctiletý lupič, na obsluhu vytáhl nůž

Neděle, 1. září 2019 10:00

V úterý 27. srpna nad ránem přepadl čerpací stanici v Libušině ulici teprve patnáctiletý lupič. Ženu za pokladnou srazil k zemi ranou do hlavy, poté vytáhl nůž a pod pohrůžkou násilí vybral otevřenou kasu. Strážníci ho dopadli nedaleko od místa činu a předali ho policii. Prvotní vyšetřování ukázalo, že toho má na svědomí mnohem více.  

Čerpací stanici v Kladně přepadl teprve patnáctiletý lupič, na obsluhu vytáhl nůž (Ilustrační foto: KL)

Do Libušiny ulice vyjížděli policisté v úterý 27. srpna před čtvrtou hodinou ranní. Loupež oznámila přepadená žena, která i přes fyzickou bolest a psychický šok dokázala prvosledové hlídce předat důležité informace, které později vedly k dopadení pachatele.

Ten vstoupil do prodejny stanice poté, co si načerpal benzín do plastové lahve. Když přistoupil k pokladně, namísto placení vytáhl kovový majzlík a praštil obsluhu do hlavy. Když otřesená žena upadla za pult, vytáhl nůž a pod pohrůžkou násilí z otevřené pokladny vybral do igelitových tašek hotovost, ke které ještě přidal cigarety a láhev alkoholu z regálu. Následně se dal na útěk směrem do Kralupské ulice.

Zatímco jedna z přivolaných policistek zpovídala otřesenou ženu, dorazily na místo další hlídky včetně strážníků a lékaře rychlé záchranné služby, který si následně ženu převzal do své péče. To už se policisté i strážníci vydali podle popisu hledat pachatele.

Úspěšní byli strážníci, kteří muže odpovídajícího popisu viděli u autobusové zastávky, kde ho zajistili. Přivolaný policista podezřelého muže ztotožnil a začal ho vyslýchat. Mladík sice nejprve zapíral, ale pod tíhou důkazů se nakonec přiznal a souhlasil, že policistům ukáže, kde schoval odcizené věci, ale i železný majzlík a kobercový nůž. To všechno hlídka zajistila jako důkazní materiál.

Policisté mladíka eskortovali do cely a případ si převzala vyšetřovatelka služby kriminální policie, která už záhy zjistila, s kým má tu čest. Krom loupežného přepadení má totiž mladý muž jen za letošní srpen na svědomí i další převážně majetkovou trestnou činnost.

Na začátku srpna odcizil v jedné z kladenských kaváren peněženku včetně platební karty, ze které se následně pokusil vybrat 10 tisícovek. Kvůli neznalosti PINu však nepochodil. O dva dny později s dosud neztotožněným komplicem vstoupil otevřenou branou do areálu firmy v ulici U Šestého a pokusil se z garáže odnést motorovou pilu, autobaterie či hliníkové disky. Vpadl však do rány pracovníkovi ostrahy, který ho zadržel. I přesto už následujícího dne běhal na svobodě a páchal trestnou činnost. Tentokrát v Dubí vlezl do otevřeného nákladového prostoru odstavené dodávky, odkud ukradl rudl a klíče na dálkové ovládání k roletě prodejny. S jejich pomocí pak v noci ze 14. na 15. srpna bez užití násilí vnikl do prodejny smíšeného zboží v ulici Josefa Erlebacha. Tentokrát si odnesl cigarety.

Činil se i během minulého týdne, kdy v ulici Generála Eliáše překonal oplocení zahrady rodinného domu, kde vytáhl klíček ze zapalování zaparkovaného motocyklu a o několik hodin později se vrátil, aby motorku odvezl. Mezitím ji však majitel uklidil pod zámek. Hned následujícího dne mladík ve Vrapické ulici vnikl na pozemek jiného domu a následně do garáže, ze které odcizil různé nářadí. Sečteno a podtrženo, jen za letošní srpen nakradl věci za více než sto tisíc korun.

„Vyšetřovatelka ve středu 28. srpna zahájila trestní stíhání patnáctiletého mladíka z Kladna pro provinění z loupeže, dále pro provinění krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za výše uvedenou trestnou činnost byl následně obviněn a hrozí mu až pět let za mřížemi. Byl podán návrh na vzetí tohoto delikventa do vazby, což soudce akceptoval,“ informovala Listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)