Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Halloween v Labyrintu

Čerpací stanici v Kladně přepadl teprve patnáctiletý lupič, na obsluhu vytáhl nůž

Neděle, 1. Září 2019 10:00

V úterý 27. srpna nad ránem přepadl čerpací stanici v Libušině ulici teprve patnáctiletý lupič. Ženu za pokladnou srazil k zemi ranou do hlavy, poté vytáhl nůž a pod pohrůžkou násilí vybral otevřenou kasu. Strážníci ho dopadli nedaleko od místa činu a předali ho policii. Prvotní vyšetřování ukázalo, že toho má na svědomí mnohem více.  

Čerpací stanici v Kladně přepadl teprve patnáctiletý lupič, na obsluhu vytáhl nůž (Ilustrační foto: KL)

Do Libušiny ulice vyjížděli policisté v úterý 27. srpna před čtvrtou hodinou ranní. Loupež oznámila přepadená žena, která i přes fyzickou bolest a psychický šok dokázala prvosledové hlídce předat důležité informace, které později vedly k dopadení pachatele.

Ten vstoupil do prodejny stanice poté, co si načerpal benzín do plastové lahve. Když přistoupil k pokladně, namísto placení vytáhl kovový majzlík a praštil obsluhu do hlavy. Když otřesená žena upadla za pult, vytáhl nůž a pod pohrůžkou násilí z otevřené pokladny vybral do igelitových tašek hotovost, ke které ještě přidal cigarety a láhev alkoholu z regálu. Následně se dal na útěk směrem do Kralupské ulice.

Zatímco jedna z přivolaných policistek zpovídala otřesenou ženu, dorazily na místo další hlídky včetně strážníků a lékaře rychlé záchranné služby, který si následně ženu převzal do své péče. To už se policisté i strážníci vydali podle popisu hledat pachatele.

Úspěšní byli strážníci, kteří muže odpovídajícího popisu viděli u autobusové zastávky, kde ho zajistili. Přivolaný policista podezřelého muže ztotožnil a začal ho vyslýchat. Mladík sice nejprve zapíral, ale pod tíhou důkazů se nakonec přiznal a souhlasil, že policistům ukáže, kde schoval odcizené věci, ale i železný majzlík a kobercový nůž. To všechno hlídka zajistila jako důkazní materiál.

Policisté mladíka eskortovali do cely a případ si převzala vyšetřovatelka služby kriminální policie, která už záhy zjistila, s kým má tu čest. Krom loupežného přepadení má totiž mladý muž jen za letošní srpen na svědomí i další převážně majetkovou trestnou činnost.

Na začátku srpna odcizil v jedné z kladenských kaváren peněženku včetně platební karty, ze které se následně pokusil vybrat 10 tisícovek. Kvůli neznalosti PINu však nepochodil. O dva dny později s dosud neztotožněným komplicem vstoupil otevřenou branou do areálu firmy v ulici U Šestého a pokusil se z garáže odnést motorovou pilu, autobaterie či hliníkové disky. Vpadl však do rány pracovníkovi ostrahy, který ho zadržel. I přesto už následujícího dne běhal na svobodě a páchal trestnou činnost. Tentokrát v Dubí vlezl do otevřeného nákladového prostoru odstavené dodávky, odkud ukradl rudl a klíče na dálkové ovládání k roletě prodejny. S jejich pomocí pak v noci ze 14. na 15. srpna bez užití násilí vnikl do prodejny smíšeného zboží v ulici Josefa Erlebacha. Tentokrát si odnesl cigarety.

Činil se i během minulého týdne, kdy v ulici Generála Eliáše překonal oplocení zahrady rodinného domu, kde vytáhl klíček ze zapalování zaparkovaného motocyklu a o několik hodin později se vrátil, aby motorku odvezl. Mezitím ji však majitel uklidil pod zámek. Hned následujícího dne mladík ve Vrapické ulici vnikl na pozemek jiného domu a následně do garáže, ze které odcizil různé nářadí. Sečteno a podtrženo, jen za letošní srpen nakradl věci za více než sto tisíc korun.

„Vyšetřovatelka ve středu 28. srpna zahájila trestní stíhání patnáctiletého mladíka z Kladna pro provinění z loupeže, dále pro provinění krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za výše uvedenou trestnou činnost byl následně obviněn a hrozí mu až pět let za mřížemi. Byl podán návrh na vzetí tohoto delikventa do vazby, což soudce akceptoval,“ informovala Listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk) 1. zprávy

  Více než 50 kontejnerů v Kladně podporuje děti z Klokánků

 2. krimi

  Správkyni sportoviště na Kablovce ohrožovali muži s mačetami

 3. zprávy

  Dobří andělé pomáhají i rodině ve Slaném

 4. info z radnice

  Společně v Kladně: Rozhodněte, které projekty se budou realizovat

 5. krimi

  Na nádraží v Kamenných Žehrovicích řádil zloděj, odnesl nářadí za 200 tisíc

 6. video

  VIDEO: Kladenské divadlo se připravuje na premiéru hry Miluju Tě, ale…

 7. pozvánka

  V kladenském kině Sokol vystoupí Ondřej Ruml se svou one man show

 8. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Luckyho, chcete ho?

 9. krimi

  Kladenští strážníci se o víkendu potýkali s vandaly i rušením nočního klidu

 10. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Karlíka, chcete ho?

 11. zprávy

  Obyvatelé Libušína si stěžují na hluk ze střelnic, jedna z nich možná skončí

 12. rozhovor

  Florbalisty ve středu požene osm stovek školáků. Je to výjimečná akce, říká šéf Kanonýrů

 13. foto

  FOTO: Kladenští kufroběžci letos vyběhli už poosmadvacáté

 14. foto

  Kladno vyhlásilo výsledky architektonické soutěže na počest rodáka Antonína Raymonda

 15. video

  Divadlo Lampion má za sebou premiéru pohádky Kde bydlí strach

 16. zprávy

  Kladenské autobusové nádraží bude mít nové označníky zastávek

 17. krimi

  Psychicky nemocný senior se potuloval Vrapicemi se sekerou v ruce

 18. sport

  Rytíře čeká první zápas ve zlatých dresech, fanoušky pak halloweenská atmosféra!

 19. foto

  Dr. Klaun v kladenské nemocnici rozesmál stovky dětí

 20. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Lupiče, chcete ho?