Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

FOTO: Ve středočeské vědecké knihovně se malovalo na kameny

Čtvrtek, 29. srpna 2019 08:30

Ačkoliv v uplynulých letech Středočeská vědecká knihovna o prázdninách držela „knihovnické prázdniny“, v letošním roce překvapila rozšířenou otevírací dobou. Do svého programu o prázdninách přidala například akci v podobě tvůrčí dílny, kdy dospělí i děti malovali na kameny.

Foto: Jitka Hrušková

Kreativní činnost působí blahodárně na psychiku a celkovou pohodu. I z tohoto důvodu se ve Středočeské vědecké knihovně rozhodli tyto prázdniny zorganizovat čtyři kreativní setkání malých i velkých, aby se měli v létě kde příjemně naladit.

Workshop byl věnován malování na kameny. Pro inspiraci bylo připraveno několik námětů, od kterých se mohli jeho účastníci odrazit. Ostatní záleželo čistě na jejich fantazii.

„Kameny to byly běžné, které jsem delší dobu sbírala. Některé si přinesli sami účastníci. Kameny se samozřejmě musely očistit a odmastit, aby na nich barva držela. Barvy na ně byly použity akrylové, malba pak byla ještě zafixována lakem,“ sdělila Kladenským listům pracovnice PR Jitka Hrušková.

„Bylo velmi milé sledovat pohromadě maminky potěšené nad prvními kreativními krůčky svých dvou až tříletých ratolestí, spolu s teenagerkami ve společnosti zralých dam, jak se zapáleně noří do svých výtvarných záměrů, a radost všech nad hotovými výrobky“, popisuje úspěšný workshop Jitka Hrušková, která zároveň dodává: „Z původně pouze prázdninového programu se tak nespíš stane tradice. Pro obrovský ohlas proběhnou Malované kameny bezpochyby ještě jednou. A co se týče dalších tvořivých dílen, nechte se překvapit.“


Autor: (red)