Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Přijďte si poslední srpnovou sobotu zaběhnout na Sletiště Běh naděje

Čtvrtek, 29. srpna 2019 07:15

Běh naděje je humanitární nezávodní akce zaměřená na boj proti rakovině spojená s veřejnou sbírkou a volně navazuje na mezinárodní akci „Běh Terryho Foxe“, která v Česku probíhala celých 15 let.

Ilustrační foto: Veronika Povondrová

Tato sportovní akce zdůrazňuje význam prevence nejen tohoto onemocnění, ale i jiných civilizačních chorob, a probíhá celorepublikově. Letos se v Kladně poběží již 12. ročník.

„Sportovní areály města Kladna srdečně zvou na akci Běh naděje. Tato akce probíhá celorepublikově. Každý účastník závodu přispěje symbolickou částkou do kasičky, dostane malý dárek nebo triko s logem Běhu naděje. Všichni účastníci po doběhnutí obdrží v cíli diplom,“ uvedla pro Kladenské listy manažerka Sportovních areálů Veronika Povondrová. 

Závodníci si můžou vybrat dvě trasy. První měří jeden kilometr a druhá kilometrů pět. Smyslem závodu je podpořit tuto akci. Účastníci nemusí jen běžet. Mohou předepsanou trasu ujít, ujet na kole nebo třeba na in-line bruslích.

Od 10:00 je registrace ve stánku Sportovních areálů města Kladna a samotný start proběhne v 11:00. Akci přijdou podpořit klienti ze stacionáře Zahrada v Kladně a také extraligoví volejbalisté s trenérem Milanem Fortuníkem.

Autor: (red)