Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

S výsledky v domácím Páňa Cupu jsme spokojeni, říká trenér Jaroslav Procházka

Středa, 28. srpna 2019 08:15

Do startu nové sezony hokejbalové extraligy zbývají pouhé dva týdny a zdá se, že kladenští rysové mají na jejím prahu parádně vyladěnou formu. Na domácím Páňa Cupu nasázeli ve čtyřech duelech 23 branek a slavili celkové prvenství. Bezprostředně po posledním zápase s Pardubicemi turnaj hodnotil asistent trenéra Jaroslav Procházka.

Trenér Jaroslav Procházka (Foto: KL)

Čtyři zápasy, čtyři výhry a k tomu celkové vítězství v turnaji. Jste s výsledkem spokojeni?

Určitě jsme spokojení. I s předvedenou hrou. Oba nedělní zápasy už byly na slušné úrovni. V pátek s Kert-Parkem to byl ještě takový ten první zápasový test, trochu plácaná, ale v neděli už jsme byli s herním projevem velmi spokojeni.

Co slibné výsledky naznačují před začátkem extraligové sezony?

Nejde to přeceňovat. Všechny týmy na turnaji zkoušeli různé varianty. Kert-Park prakticky pokaždé nastoupil s jiným týmem, část hráčů se objevila v dresu reprezentace dvacetiletých a celkově se to hodně míchalo. Myslím, že s ohledem na blížící se extraligovou sezonu jsou pro nás vypovídající hlavně uplynulé ročníky. Kdo se pohyboval nahoře loni, bude tam hrát i letos.

Loňský premiérový ročník Páňa Cupu vám výsledkově nevyšel, letos to klaplo na výbornou. Cítíte úlevu?

Ani bych neřekl úlevu, ale každopádně jsme rádi, že jsme ten turnaj pro Páňu vyhráli. Přišlo hodně lidí, bylo hezky a to vítězství je pěkný bonus.

Podobně jako ostatní týmy jste i vy zkoušeli řadu nových hráčů. Jak se zatím jeví posily Čapek s Malechou?

Oba dobře zapadli do týmu a oba tu zůstanou i v sezoně, počítáme s nimi. Ještě na sobě musejí trochu zapracovat, aby se srovnali s extraligovým tempem, ale my s nimi počítáme.

Nasadili jste také řadu juniorů odchovaných klubem. Jak jste spokojení s nimi? Dostanou šanci v extralize?

Mladí s námi trénují od začátku letní přípravy. Vytipovali jsme ty nejlepší z nich, kteří mohou v případě potřeby zaskočit v áčku a na turnaji to zvládli výborně, možná až překvapili. Uvidíme, jak bude probíhat sezona. Juniorská extraliga se hraje stejné dny jako extraliga mužů. Myslím si, že kluci během sezony šanci dostanou, ale prioritou pro ně bude juniorka.

Jak je na tom po zdravotní stránce David Šrámek, který v poslední sezoně chyběl kvůli zranění?

S ním také počítáme. Ruka ho zlobila, dlouho nehrál, ale fyzičku rozhodně neztratil. Je na tom výborně, účastní se závodů Spartan race a podobně, takže o jeho kondici vůbec nemáme strach. V první formaci se Špačkem a Pražákem se jevil skvěle, určitě to je velký příslib do sezony.

Na turnaji se naopak nepředstavil Radim Štěpáník. Jak to vypadá s ním?

Kvůli pracovnímu vytížení na podzim vůbec hrát nebude. Jsme s ním domluveni, že by se měl zapojit v zimní přípravě před jarní částí soutěže.

Extraliga startuje už 7. září. Jak budou vypadat poslední dny před jejím začátkem?

V tomto týdnu jdeme dvakrát na hřiště. Ve středu a ve čtvrtek ještě potrénujeme fyzičku a v příštím týdnu jdeme klasicky třikrát – v pondělí, ve středu a v pátek. To budeme pilovat přesilovky, herní kombinace a budeme se už soustředit na našeho prvního soupeře – Sudoměřice.

Autor: (jk)