ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Sobota, 24. srpna 2019 14:16

Fotbalisté kladenského SK v novém ročníku Fortuna Divize B dál čekají na první body! V sobotu proti pražské Aritmě byli opět aktivnějším týmem, kvůli přetrvávajícímu střeleckému trápení ale nedali branku a prohráli 0:1. Po faulu střídajícího Jana Švambery navíc dohrávali v deseti. „Je to špatné, nejde na to nic říct. Jsme celý zápas lepší, soupeř má jednu šanci a dá gól. My to tlačíme devadesát minut, ale nepadá nám to tam,“ litoval po zápase útočník Petr Růžička.

Rozhodující okamžik utkání přišel hned v samém úvodu. V sedmé minutě si připravil střelu na kraji šestnáctky Petr Rys a přesně mířenou ranou k bližší tyči nedal brankáři Tesařovi šanci. Kladenský gólman se v tu chvíli přitom s míčem ještě téměř neviděl, hosté se dostali před jeho branku v podstatě poprvé. „Nějak to tam proskočilo, nedostoupili jsme a padlo to tam. My takhle vystřelíme pětkrát a buď to jde mimo nebo to gólman chytí,“ popisoval po utkání viditelně zklamaný Petr Růžička.

Domácí totiž střelecká impotence mohla hodně mrzet. Aritma se dostala ještě v první půli do veliké šance, kterou skvěle nohou zneškodnil Tesař, poté už ale mnoho nebezpečných možností neměla. Zato hojně hrozilo Kladno. Už v první minutě mohlo být vyrovnáno, když balón skončil po hlavičce z rohového kopu v síti, jenže sudí zahlásil, že míč při kopu od praporku opustil hrací plochu a prošel za čarou. Radost domácích tak dlouhého trvání neměla.

Fotbalisté kladenského SK však zdaleka nesložili zbraně a ve druhé půli svůj tlak ještě vystupňovali. V rozhodujících chvílích ale vždy zachytal hostující Jan Stareček nebo bylo zakončení nepřesné. Po jednom odrazu zachránila Aritmu dokonce tyč! V závěru pak hostující obrana vystavěla už na hranici vápna obranný val, a tak ke kleci nedolétly ani střely z větší vzdálenosti.

Když pak v úplném závěru mělo Kladno zahájit závěrečnou ofenzivu, přišla velká komplikace. Po řadě nedovolených zákroků z obou stran předvedl Jan Švambera ostrou kosu na prchajícího soupeře a od rozhodčího dostal rovnou červenou kartu. Na hřišti přitom strávil po vystřídání jen 6 minut. „Do mě chodil ten vysoký soupeř celý zápas. Pan rozhodčí mu mohl dát druhou žlutou už v 70. minutě, ale nedal. Je to složité,“ komentoval utkání plné nedovolených zákroků Petr Růžička.

Oslabení Kladeňáci už nicméně v nastavených dvou minutách nezahrozili, a tak se krátce po konečném hvizdu začal z kabiny hostí ozývat vítězoslavný pokřik „modrobílá Aritma“.  Domácí zaznamenali už potřetí v sezoně těsnou porážku, z toho dvakrát nebodovali doma. Příští sobotu zavítá SK na trávník Brandýsa nad Labem, kde bude konečně chtít prolomit svoji smůlu. „Musíme dávat góly. Víc se na to soustředit, tlačit se tam a snad to přijde,“ má jasno Petr Růžička.

SK Kladno – SK Aritma Praha 0:1

Branky: 7. Rys. Rozhodčí: Fencl – Volf, Šlajs, Dobšík. Diváci: 150.

SK Kladno: Tesař – Pechr (88. Stříška), Holub (C), P. Růžička, Kalina, J. Růžička (84. Švambera), Richter (66. Kraus), Javorek, Dejčmar (60. Pospíšil), Čížek, Tóth (78. Procházka).

SK Aritma Praha: Stareček – Bedrna, Pivrnec (69. Modr), Frnoch, Ielitro, Polom, Troníček (C), Turák (59. Glasnovič), Rys, Beneš (85. Kocour), Turbák (74. Podobský).

Autor: Filip Ardon