Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

David Čermák: Musíme se vyvarovat chyb, extraligové týmy je budou trestat

Středa, 21. srpna 2019 10:00

Poslední přípravné utkání před domácím publikem kladenským Rytířům hrubě nevyšlo a tři týdny před startem extraligy mají o čem přemýšlet. Vždyť ze sedmi přáteláků zvítězili pouze dvakrát! Že je na hře potřeba zapracovat, si trenér David Čermák uvědomuje. Důvod k panice ale nevidí.

Musíme se vyvarovat chyb, extraligové týmy je budou trestat

Co říct k dnešnímu výbuchu?

Plzeň byla jasně lepší, ukázala se její kvalita. Nebyl až takový rozdíl třeba v počtu střel, ale v tom, že oni své příležitosti proměňovali a my, i když jsme si taky nějaké šance vytvořili, ty góly prostě nedali. Po první třetině jsme prohrávali 0:4 a bylo prakticky po zápase.

V přípravě jste zatím žádný z extraligových týmů neporazili. Ukazuje vám to něco?

Samozřejmě, že nám to něco ukazuje. Zejména dneska jsme dělali hrozné chyby v obranném pásmu a jakmile Plzeň dostala příležitost, pokaždé ji využila. Víme, že na tohle se musíme zaměřit. Teď už nebudeme soupeře přehrávat jako v Chance lize. Tam jsme si mohli dovolit soupeře pustit do nějakých šancí. Věděli jsme, že to i tak nějak uhrajeme. Ale v extralize budou týmy podobné výpadky nemilosrdně trestat. Máme ještě tři týdny do začátku soutěže a musíme na tom zapracovat.

Celkově to v přípravě zatím výsledkově moc dobře nevypadá.

Zatím jsme nasazovali hodně kombinovanou sestavu. Dávali jsme příležitost mladším klukům, kteří se s námi připravovali a hodně jsme to střídali. Na výsledky teď nekoukáme. Spíš na hru.

A ta vám říká co?

Že máme na čem pracovat.

Nakolik se tyto poznatky mohou promítnout do podoby kádru? Mám na mysli případné posily.

Kdyby se na trhu objevil kvalitní hráč, který by pro nás byl finančně schůdný a věřili bychom, že nám pomůže, chtěli bychom ho přivést.

Jak si zatím stojí Martin Réway, který je v týmu na zkoušce?

Pořád se na něm projevuje určité kondiční manko, ale třeba v přesilových hrách je vidět, jaký to je hokejista. My mu věříme a doufáme, že když na tom bude kondičně ještě lépe, bude pro nás velmi platný.

Obránce Smetana je v Kladně na zkoušce do konce srpna. Pojede s týmem na turnaj do Bolzana?

Příští týden budeme s Ústím vyjednávat o tom, jestli mají zájem o naše mladé hráče, kteří se s nimi momentálně připravují, a budeme řešit i Ondru Smetanu. Chtěli bychom, aby zůstal tady a jel s námi i do Bolzana.

Máte už představu, jak bude v sezoně vypadat první lajna?

Tak asi tam bude hrát Jarda Jágr, který momentálně hraje s Davidem Stachem. Samozřejmě ještě můžeme vyzkoušet různé varianty. Třeba zrovna Martina Réwaye. Ale zatím to vypadá, že by to Jardovi mohlo s Ádou Stachem klapat.

Když je řeč o centrech, připadá v úvahu Petr Vampola?

Petr Vampola tu s námi není a jeho jméno jsme ani neřešili.

Autor: (jk)