Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny
  • Divadlo Lampion
  • Halloween v Labyrintu

Úterý, 13. Srpen 2019 19:41

Rytíři prohráli s dalším extraligovým soupeřem v poměru 1:4, jedinou branku domácích obstaral Patrik Machač. Kladeňáci přitom byli v dlouhé části hry nebezpečnějším týmem, nedokázali ale využít svoje možnosti. Střelecké trápení Rytíři prolomili až v poslední třetině za stavu 0:3, v dalším tlaku už však závěr zdramatizovat nedokázali.

Úvodní minuty zápasu připomínaly spíše začátek přípravy z obou stran. Hokej byl hodně rozháraný a žádný z týmů se nedostával do šancí. Až po chvíli Kladeňáci přebrali iniciativu a až do konce třetiny měli navrch. Keharova tečovaná rána však mířila mimo a Hajného pokus z bezprostřední blízkosti také skončil jen na Krošeljových betonech. Z ojedinělé šance se tak prosadili hosté! Sedmnáct vteřin před koncem usměrnil Klepišovu přihrávku do sítě Ondřej Najman –  0:1.

Obdržená branka ale jakoby Rytíře znovu vyvedla z rovnováhy. Ve druhé části se hra hodně vyrovnala a nebezpečnější byli Mladoboleslavští! Ti dokázali také navýšit svoje vedení, když v přesilovce pět na tři tečoval Fillmanovu střelu Pavol Skalický –  0:2Poslední minuta se pak domácím znovu nevydařila a po hezké souhře Lukáš Žejdl doklepával za přesouvajícího se Lukáše Cikánka –  0:3.

Vstup do třetího dějství vyšel Rytířům na výbornou! Po necelých dvou minutách hry posunul Patrika Machače za obranu Brendan O’Donnell a kladenská pětka už Krošelje propálila –  1:3. Z dalších šancí už ale domácí nesnížili na rozdíl jediné trefy a ve 49. minutě znovu udeřila Mladá Boleslav. Mitchel Fillman se opět napřáhl na modré a Lukáš Pabiška usměrnil kotouč až do sítě –  1:4.

Branky a nahrávky: 42. Machač (O’Donnell) – 20. Najman (Klepiš, Fillman), 29. Skalický (Fillman, Bernad), 40. Žejdl (Šťastný), 49. Pabiška (Fillman). Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Ondráček, Malý. Diváci: 1 082.

Rytíři Kladno: Cikánek – Austin, Veber, Zelingr, Smetana, Zich, Kehar – Jágr, Kaut, Zikmund – Melka, Réway, O’Donnell – Kružík, Machač, Redlich – Hajný, Filip, Š. Bláha. Trenéři:Čermák, Lidický, Kregl.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Klikorka, Pláněk, Bernad, Fillman, Dlapa, Kovačevič, Hrdinka, Kurka – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Skalický, Najman, Klepiš – Houska, Musil, Stránský – Flynn, Zbořil, Simon. Trenéři: Rulík, Patera.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno