Vstup do sezony za nula! Fotbalisté Kladna doma podlehli Březové

Sobota, 10. srpna 2019 15:41

Kladenští fotbalisté si asi představovali vstup do nového ročníku Fortuna Divize B poněkud jinak. Na domácím stadionu šli proti Březové hned v páté minutě do vedení, ještě do poločasu ale soupeř skóre otočil a svoje vedení už nepustil. Kladenské SK je tak po úvodním kole bez bodu.

Samotnému utkání předcházela vzpomínka na Radovana Cábu, dlouholetého hlasatele na kladenském Stadionu Františka Kloze, který v červenci zesnul. Po minutě ticha pak už domácí fotbalisté vletěli do zápasu a na památku kladenského patriota hned v páté minutě otevřeli skóre. Vladimír Procházka se dostal ke střele po rohovém kopu a mohl radostně zvedat ruce nad hlavu. To ale bylo od Kladeňáku vše. „„Dali jsme na 1:0 a pak konec. Chybělo nasazení, pohyb, vše, co nás zdobilo celou přípravu,“ litoval trenér Jan Pejša.

Po brzké brance totiž přebrali iniciativu hosté, byť na větší šance si museli počkat. Nakonec se ale dočkali ještě v první půli! V pětatřicáté minutě obstaral srovnání Matěj Kravar a krátce před koncem poločasu využil Martincův centr Tomáš Bereczký. Na začátku druhé části tedy přišel od kladenského kouče impuls v podobě hned trojnásobného střídání. I tak ale měli ze hry dál více hosté. Rozhodně se však nedá říct, že by Kladeňáci už neměli šanci uzmout si alespoň jeden bod pro sebe. David Čížek ani Jan Pechr však nemířili přesně, a tak si všechny tři body odvezla Březová.

„Od hráčů jsem čekal něco víc, zvlášť když vím, že to v nich je. Březová vyhrála zaslouženě už za to, že dokázala zápas otočit. My hráli složitě, tak to nejde. Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo, oklepat se už v úterý při poháru se Štěchovicemi a jít dál,“ hodnotil po utkání zklamaný trenér Pejša, jehož družinu čeká v úterý od 17 hodin zápas 1. kola MOL Cupu právě proti zmíněným Štěchovicím. Další ligový duel odehrají kladenští fotbalisté příští sobotu v Neratovicích.

SK Kladno – FK Olympie Březová 1:2

Branky: 5. Procházka – 35. Kravar, 42. Bereczký. Rozhodčí: Šob – Arnošt, Rychtár, Rauch. Diváci: 220.

SK Kladno: Tesař – Abrham, Javorek, Kalina, Procházka (64. Pechr), Richter (46. Pospíšil), Růžička, Kraus (46. Tóth), Čížek, Hanzlík (C), Stříška (46. Holub).

FK Olympie Březová: T. Martinec – D. Peterka (90. Burkyt), Veselovský, Horvát, D. Martinec, Bereczký (87. Slabyhoudek), Kursa, Veselý (62. P. Peterka), Vrtělka (C), Kravar, Šaloun.

Autor: Filip Ardon

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol