Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Spolek Wotrubia zve na zajímavý koncert v dolínském kostele

Pátek, 9. srpna 2019 09:30

Spolek Wotrubia, jenž sídli ve slánské místní městské části Otruby, má za sebou již 16 úspěšně zorganizovaných sezón koncertních a kulturních aktivit. Do konce loňského roku uspořádal úctyhodných 116 koncertů, zorganizoval 16 ročníků Kulturně sportovního odpoledne v Otrubech a čtvero historických konferencí. Vydal také čtyři knihy – sborníky historických studií ze Slánska a Kladenska.

Foto: Tomáše Najbrta

Letos tedy spolek Wotrubia pořádá již 17. ročník kulturních aktivit, tradice zůstává nepřerušena. Od března připravil dvě přednášky – historika Petra Blažka a historika a poslance Pavla Žáčka, dále znovu Kulturně sportovní odpoledne v Otrubech a šest koncertů.

Dalším účinkujícím, který v kostele sv. Šimona a Judy v Dolíně vystoupí v neděli 11. srpna od 16 hodin,  je Tomáš Najbrt.

Multiinstrumentalista a zpěvák zaměřený především na historické strunné nástroje, člen souborů  Musica da chiesa a Dresdner Stadtpfeifer přijíždí na pozvání Wotrubie vůbec poprvé. Na koncert se vrací z vystoupení v durynském klášteře Volkenroda. Během programu s názvem „Koncert historických a zapomenutých hudebních nástrojů“ zazní loutna, barokní kytara, teorba, gotická harfa, brač, niněra, dudy, citery, šalmaj, klarinet a další instrumenty.

Koncert je pořádán za finanční podpory Královského města Slaného, vstupné je dobrovolné.

Věřím, že si koncert najde své posluchače a nikdo z příchozích nebude návštěvy a poslechu hudby v zajímavém secesním interiéru kostela sv. Šimona a Judy litovat.

Další koncerty pořádané letos spolkem Wotrubia:

Neděle 1. září od 15:00 –  Zámecké saxofonové kvarteto

Pátek 6. září od 21:00   sbor Chorus Carolinus (25. ročník koncertu při svíčkách)

Neděle 15. září od 15:00 – Trio Cantabile

Neděle 29. září od 16:00 – Byzantion

Foto: Tomáše Najbrta

Autor: Pavel Bartoníček