Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Herní čas
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Kroužky Labyrintu

Rytíři znovu nezvládli druhou třetinu a v Plzni zapsali porážku

Čtvrtek, 8. Srpen 2019 19:59

Kladno zaznamenalo na ledě Plzně porážku 2:5. Přestože domácí vstoupili do utkání lépe, Rytíři šli do vedení po šikovném úniku Adama Kalaje. Soupeř však ještě v první části srovnal a v prostředním dějství si vytvořil dostatečné vedení. Indiáni se ve druhé části prosadili hned třikrát, na což dokázali Kladeňáci odpovědět pouze zásahem Daniela Kružíka. V poslední třetině pak už Plzeň jen stanovila konečné skóre při výhodě 5 na 3.

Ilustrační foto: KL

Kladno vytěžilo v první části doslova z minima maximum. Domácí totiž začali hodně sebevědomě a hosté se jen stěží dostávali do hry. Pak ale Jakub Pour nevyužil obrovskou šanci v přesilovce, když netrefil odkrytou klec, a Rytíři udeřili. Adam Kalaj naskočil z trestné, dostal přihrávku do středního pásma a únik využil – 0:1. Kladenáci pak ale chybovali při svojí vlastní početní výhodě a Plzeň srovnala krok. Jan Eberle nastartoval protiútok, našel hůl rozjetého Petra Straky a Adam Brízgala, který si už v prvních dvaceti minutách připsal několik důležitých zákroků, lovil kotouč ze sítě – 1:1.

Začátek druhé části Rytířům hrubě nevyšel. Střela Luboše Roba z pravého kruhu totiž vypadla z Brízgalovy výstroje a pomalu se došourala až do sítě – 2:1. Hned nato navíc předvedl svoji šikovnost Jan Eberle, který se uvolnil před brankoviště a navýšil vedení Škody – 3:1. Po dvou slepených gólech se však Kladno nadechlo k dalšímu náporu a bylo nebezpečnější než po většinu úvodní části. To nakonec proměnil ve snížení Daniel Kružík, který ranou na vzdálenější tyč překonal Dominika Frodla – 3:2. Když byl pak v přesilovce zahákován Ladislav Zikmund, mohl být rozdíl úplně smazán. Kladenská třináctka však trestné střílení nevyužila, Frodl si mezeru mezi betony pohlídal. Stav se tak znovu měnil až v poslední minutě. Filip Přikryl si pohrál s celou kladenskou obranou a předložil kotouč před odkrytou klec Matyáši Kantnerovi – 4:2.

Kladeňáci měli ve třetí dvacetiminutovce ještě dobrou šanci něco se skóre udělat. Domácí Vojtěch Budík totiž kolenem fauloval Adama Kalaje a vyfasoval trest do konce utkání. Rytíři ovšem dlouhou početní výhodu nevyužili. Až necelé čtyři minuty před koncem vygradovali emoce a do pěstního souboje se pustil Daniel Kružík s Radkem Mužíkem. Souboj skončil remízou, přestože kladenský útočník měl jednoznačně výškovou nevýhodu. Plzeň se vzápětí prosadila při přesilovce pěti proti třem. Úspěšným střelcem byl konkrétně Peter Čerešňák – 5:2.

HC Škoda Plzen: Frodl – Pulpán, Čerešňák, Houdek, Kaňák, Budík, Malík – Mužík, Mertl, Rob – Kolda, Vlach, Eret – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Přikryl, Kantner. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.
Rytíři Klado: Brízgala – Lakos, Austin, Veber, Kehar, Zelingr, Smetana – Zikmund, Melka, O’Donnell – Redlich, Kalaj, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Kružík, Filip, Bernat. Trenéři:Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 15. Straka (Eberle), 21. Rob (Čerešňák), 22. Eberle (Straka), 40. Kantner (Přikryl), 58. Čerešňák (Rob) – 7. Kalaj, 27. Kružík. Třetiny: 1:1, 3:1, 1:0. Vyloučení: 4:7 + Hajný (KLA) 10 min. a Budík, Mužík (oba PLZ) a Kružík (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Lacina, Micka – Klouček Ganger. 

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. foto

  FOTO: Na auto jedoucí směrem ke Kladnu spadl strom, řidička je naštěstí v pořádku

 2. pozvánka

  Přijďte v pondělí 23. září od 16 hodin na ČEZ stadion na akci Týden hokeje!

 3. povidka

  Povídka Kladenských listů: A nezapomeň 1

 4. pozvánka

  Zoopark Zájezd se už podruhé zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, můžete se přidat i vy

 5. zprávy

  Na Mayrovce bude slavnostně zahájena výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku

 6. pozvánka

  Ve Slaném se bude opět na rožni vyhřívat uherský býk

 7. info z radnice

  Zasedání kladenských zastupitelů se neslo v duchu boje o divadlo

 8. krimi

  Zloděj přestřihl zámek a ukradl důchodci elektrokolo za 17 tisíc

 9. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Arga, chcete ho?

 10. krimi

  Zloděj se ve Velvarech vloupal do trafiky, nakradl cigarety za 30 tisíc

 11. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Alpa, chcete ho?

 12. info z radnice

  Město zúžilo vozovku u přechodu v ulici Cyrila Boudy. Chce ochránit školáky

 13. foto

  FOTO: Sportovní areály města Kladna pořádaly Seniorský pětiboj

 14. pozvánka

  Kladenský Labyrint pořádá narozeninovou oslavu

 15. foto

  FOTO: Kladenský maratón odstartoval primátor Jiránek

 16. pozvánka

  Central a město Kladno zvou na odpoledne plné aktivit nejen pro děti

 17. zprávy

  V knihovně se uskutečnilo veřejné setkání nad projekty občanů Kladna

 18. krimi

  Krajská knihovna v Kladně zahájila stavbu centrálního depozitáře

 19. krimi

  Kladenští policisté vyhlásili pátrání po pohřešované mladistvé dívce

 20. foto

  FOTO: V sobotu se konal již šestý ročník Lidického okruhu