Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Psí útulek Bouchalka představuje Pipina, chcete ho?

Pátek, 9. Srpen 2019 07:30

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky starajícími se o psí útulek Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál, ve kterém každý den představí jednoho „hafana“. Můžete si ho adoptovat, nebo jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Pipin.

Psí útulek Bouchalka představuje Pipina, chcete ho? (Foto: Psí útulek Bouchalka)

Pipin je prostě k sežrání, nádherný kříženec papillona a špice. Je to mladý kluk – asi tři roky starý. Narodil se tedy pravděpodobně v roce 2016.

Povahově je to trochu typický špic, takže je zvyklý dělat si, co chce a uzná za vhodné. Ale nejen pro své geny, ale proto, že žil celý život v romské rodině a výchovy se mu nedostalo. Bohužel se však naučil lidí bát a hned tak jim nevěří. Když se na něj nespěchá, něžně se hladí a dostane šunčičku, nakonec je s nimi rád, ale je třeba seznamovat se pozvolně a klidně. Když se úplně rozkouká, je to pěkný uličník.

Je zvyklý na vlastní režim, utíkal z domova, ale to vše může být jen záležitostí minulosti. Když dostane šanci, chápající páníčky, kteří s ním začnou pracovat, bude to skvělý pes. Je nenáročný, pohodový a umí se přizpůsobit. Dokázal by se týden válet na gauči a relaxovat, ale i vyrazit na horskou túru.

Je vhodný do bytu i na zahradu. Může do rodiny s dětmi (ideálně 10+), staršími lidmi i jinými pejsky. Jak má, nebo naopak nemá rád jiná zvířata, zatím nevíme, ale nebyl na ně zvyklý.

V případě zájmu o pejska pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi vám sdělíme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme. Poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově. Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně, nebo telefonicky.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst