Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Političtí reprezentanti Kladna se setkali s pracovníky magistrátu nad mapou města

Čtvrtek, 8. Srpen 2019 09:00

Sérii setkání vedení města Kladna s veřejností dočasně přerušily letní prázdniny. Politická reprezentace kladenské radnice ale nezahálí a její zástupci ve čtvrtek 1. srpna debatovali se zaměstnanci magistrátu o dopravní situaci, zeleni, výstavbě, městské hromadné dopravě, odpadovém hospodářství, kultuře nebo strategických záměrech a koncepci moderního města.

Foto: Michal Moravec – MMK

Čtvrtečního setkání v Zámecké zahradě se zúčastnili Lukáš Hanes, Anna Gamanová, Radovan Víta, Magdalena Kolářová a zaměstnanci kladenského magistrátu. Příchozí debatovali nad mapou celého města a zakreslovali do ní, co by rádi změnili v místě svého bydliště. Diskutovalo se i o záměrech města do bucoucnosti.

V otázkách dopravy se řešilo například parkování v ulicích Doberská a Kořenského. Při rekonstrukci první jmenované zmizelo dost parkovacích míst, a tak z řad příchozích vzešel podnět na vytvoření parkovací plochy pro rezidenty za točnou autobusu. Krom parkování se na mnoha místech řešilo také zklidnění dopravy, opravy povrchů silnic a chodníků nebo doplnění schodů na Tuchorazi.

Město se bude také bude v některých lokalitách zabývat podněty na redukci počtu laviček. V jiných částech by naopak mohlo instalovat nové, jmenovitě například v malém sídlišti nad „německými domky“ při ulici Milady Horákové.

Mnoho podnětů se týkalo životního prostředí. Jeden z nich navrhl revitalizaci zarostlého jezídka v lese za fotbalovým hřištěm mezi ulicemi Kořenského a Sportovců. V ulicích Pod strání a A. Suchého by mohly nově přibýt kontejnery na tříděný odpad.

Mezi dalšími tématy řešili diskutující i otázky bezpečnosti a veřejného pořádku nebo propojení Kladna s Buštěhradem cyklostezkou či chodníkem.

Setkání se širokou veřejností budou pokračovat po prázdninách. Vedení města připravuje na konec září několik odpoledních sezení s obyvateli největšího kladenského sídliště v Kročehlavech. O konkrétních místech a termínech bude vždy včas informovat.


Autor: (jk)