Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Herní čas
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Kroužky Labyrintu

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 6. Srpen 2019 09:30

Kladenské listy přinášejí tradiční přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden například do Kladna na Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého, prožijete Okořskou gardu na Točníku, víno ochutnáte na Mělnickém koštu nebo si ve Staré Boleslavi zaběhnete Zátopkovu 10.  

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech Foto: KL)

Akce o víkendu 10. a 11. srpna

Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého (10. srpna)

V sobotu 10. srpna centrum města Kladna opanuje symbióza kulinářského a tuningového umění. Petr Bende & Přemek Forejt & Square Chill! Letní festival spojí programy food festivalu v zámecké zahradě a akce Square Chill – setkání majitelů upravených vozů na nedalekém náměstí Starosty Pavla. Návštěvníci festivalu se mohou mimo jiné těšit na kuchařskou show Přemka Forejta, rozličné ochutnávky, například hamburgerů, specialit z divočiny, indické a italské kuchyně, vegetariánských specialit či piva, vína a limonád, nebo na zmrzlinovou show Michala Krulicha. Zahrají Eddie Edward & Friends, Dum Doobie Doobie Band, Karel Pazderka&BAND, FlippeR & DJ Arctico a jako speciální host nové uskupení snoubící netradičně lidový cimbál s velkým bandem – Petr Bende & Cimbál BIG Band. Více se dočtete ZDE: 

Okořská garda na Točníku (10. srpna)

Hrad Točník si nechal vystavět Václav IV. a jednalo se o sídelní hrad, tedy stavbu, která má potlačeny obranné prvky a slouží k rezidenčnímu účelu. Hrad nebyl dobyt zvenku, ale zničen zevnitř místními lidmi, kteří se zde ukryli před Švédy během třicetileté války. I tak si místo a trosky uchovaly jedinečné kouzlo a atmosféru dávných dob. Aby návštěvníci ještě autentičtěji okusili, jak zde vypadal život a blíže se seznámili s dobou, kdy byl hrad obýván, je na sobotu 10. srpna naplánována událost s názvem Okořská garda na Točníku. Program této historické přehlídky a slavnosti obsahuje ukázku šermířských soubojů a divadelní představení. Více se dočtete ZDE: 

Mělnický košt (10. srpna) 

Mělnický košt je tradiční svatovavřinecká slavnost vína a gastronomie, která se koná v historickém centru města a je zahájena čestnou salvou. Poté následuje krátká historická scénka a hudební vystoupení, jmenovitě se představí multižánrová skupina s bluesovými kořeny Jamie Marshall´s Amplified Acoustic Band, folkové těleso Jananas a rockově ladění Michal Ambrož & Hudba Praha. Degustovat se bude to nejlepší, co mohou mělničtí vinaři nabídnout. Chybět nebude ani bohatá nabídka ryzlinků rýnských, díky které návštěvníci poznají všechny chutě a odlišnosti této pro místní vinaře typické odrůdy. Více se dočtete ZDE: 

Letní divadelní scéna v Posázaví (10. srpna) 

Ve městě Týnec nad Sázavou nezapomínají, že jsou prázdniny, tedy čas, kdy mají děti volno a rodiče musí vymýšlet, jak je zabavit. Právě v Týnci s tím chtějí pomoci, a tak se zde koná již 16. ročník festivalu Letní divadelní scéna v Posázaví. Divadelní představení probíhají v červenci i v srpnu a v tomto týdnu – tedy v sobotu 10. 8. od 17:00 – se odehraje představení Kuba a Kubikula. Hraje se venku v areálu hradu Týnec nad Sázavou. Už jen posezení v hradních historických kulisách, tedy v místě tajemném a věru pohádkovém bude pro malé děti zážitkem. Více se dočtete ZDE: 

Zátopkova 10 (11. srpna)

Zátopkova 10 neboli běh na 10 kilometrů se uskuteční v neděli 11. srpna ve Staré Boleslavi. Závod je pojmenován po jedné z největší hvězd nejen českého sportovního nebe – Emilu Zátopkovi.  Bez sebemenšího zaváhání je možné tohoto muže nazvat legendou vytrvalostního běhu. Atlet, který na olympiádě v Helsinkách v roce 1952 vyhrál závody na 5 i 10 kilometrů a poté ještě maraton, je i po tolika letech inspirací pro mnohé amatérské i profesionální sportovce. K uctění jeho památky je pořádán závod, který vede po trasách, po nichž sám Emil Zátopek skutečně běhal. Trasa vede po lesních cestách, poběží se intervalově, což není zcela obvyklé, ale každý účastník si tak bude moci svůj běh lépe vychutnat a podat náležitý výkon. Mimo hlavní závod na 10 kilometrů je naplánována také štafeta na 2 x 5 kilometrů a dětské závody. Více se dočtete ZDE: 

Charifest (11. srpna)

Charifest je akce pořádaná v rámci Kolínského kulturního léta. Tento charitativní hudební festival má podobu koncertů pod širým nebem odehraných na Kmochově ostrově. Příjemnou, letně uvolněnou atmosféru vykouzlí hudebníci v neděli 11. srpna od pěti hodin odpoledne. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení těchto muzikantů: George & The Boggie Allstars, Veroniky Wildové & Divoko a písničkářky Terezy Balonové Více se dočtete ZDE: 

Autor: (red) 1. foto

  FOTO: Na auto jedoucí směrem ke Kladnu spadl strom, řidička je naštěstí v pořádku

 2. pozvánka

  Přijďte v pondělí 23. září od 16 hodin na ČEZ stadion na akci Týden hokeje!

 3. povidka

  Povídka Kladenských listů: A nezapomeň 1

 4. pozvánka

  Zoopark Zájezd se už podruhé zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, můžete se přidat i vy

 5. zprávy

  Na Mayrovce bude slavnostně zahájena výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku

 6. pozvánka

  Ve Slaném se bude opět na rožni vyhřívat uherský býk

 7. info z radnice

  Zasedání kladenských zastupitelů se neslo v duchu boje o divadlo

 8. krimi

  Zloděj přestřihl zámek a ukradl důchodci elektrokolo za 17 tisíc

 9. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Arga, chcete ho?

 10. krimi

  Zloděj se ve Velvarech vloupal do trafiky, nakradl cigarety za 30 tisíc

 11. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Alpa, chcete ho?

 12. info z radnice

  Město zúžilo vozovku u přechodu v ulici Cyrila Boudy. Chce ochránit školáky

 13. foto

  FOTO: Sportovní areály města Kladna pořádaly Seniorský pětiboj

 14. pozvánka

  Kladenský Labyrint pořádá narozeninovou oslavu

 15. foto

  FOTO: Kladenský maratón odstartoval primátor Jiránek

 16. pozvánka

  Central a město Kladno zvou na odpoledne plné aktivit nejen pro děti

 17. zprávy

  V knihovně se uskutečnilo veřejné setkání nad projekty občanů Kladna

 18. krimi

  Krajská knihovna v Kladně zahájila stavbu centrálního depozitáře

 19. krimi

  Kladenští policisté vyhlásili pátrání po pohřešované mladistvé dívce

 20. foto

  FOTO: V sobotu se konal již šestý ročník Lidického okruhu