Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Předplatné do divadla
 • Labyrint

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 6. srpna 2019 09:30

Kladenské listy přinášejí tradiční přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden například do Kladna na Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého, prožijete Okořskou gardu na Točníku, víno ochutnáte na Mělnickém koštu nebo si ve Staré Boleslavi zaběhnete Zátopkovu 10.  

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech Foto: KL)

Akce o víkendu 10. a 11. srpna

Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého (10. srpna)

V sobotu 10. srpna centrum města Kladna opanuje symbióza kulinářského a tuningového umění. Petr Bende & Přemek Forejt & Square Chill! Letní festival spojí programy food festivalu v zámecké zahradě a akce Square Chill – setkání majitelů upravených vozů na nedalekém náměstí Starosty Pavla. Návštěvníci festivalu se mohou mimo jiné těšit na kuchařskou show Přemka Forejta, rozličné ochutnávky, například hamburgerů, specialit z divočiny, indické a italské kuchyně, vegetariánských specialit či piva, vína a limonád, nebo na zmrzlinovou show Michala Krulicha. Zahrají Eddie Edward & Friends, Dum Doobie Doobie Band, Karel Pazderka&BAND, FlippeR & DJ Arctico a jako speciální host nové uskupení snoubící netradičně lidový cimbál s velkým bandem – Petr Bende & Cimbál BIG Band. Více se dočtete ZDE: 

Okořská garda na Točníku (10. srpna)

Hrad Točník si nechal vystavět Václav IV. a jednalo se o sídelní hrad, tedy stavbu, která má potlačeny obranné prvky a slouží k rezidenčnímu účelu. Hrad nebyl dobyt zvenku, ale zničen zevnitř místními lidmi, kteří se zde ukryli před Švédy během třicetileté války. I tak si místo a trosky uchovaly jedinečné kouzlo a atmosféru dávných dob. Aby návštěvníci ještě autentičtěji okusili, jak zde vypadal život a blíže se seznámili s dobou, kdy byl hrad obýván, je na sobotu 10. srpna naplánována událost s názvem Okořská garda na Točníku. Program této historické přehlídky a slavnosti obsahuje ukázku šermířských soubojů a divadelní představení. Více se dočtete ZDE: 

Mělnický košt (10. srpna) 

Mělnický košt je tradiční svatovavřinecká slavnost vína a gastronomie, která se koná v historickém centru města a je zahájena čestnou salvou. Poté následuje krátká historická scénka a hudební vystoupení, jmenovitě se představí multižánrová skupina s bluesovými kořeny Jamie Marshall´s Amplified Acoustic Band, folkové těleso Jananas a rockově ladění Michal Ambrož & Hudba Praha. Degustovat se bude to nejlepší, co mohou mělničtí vinaři nabídnout. Chybět nebude ani bohatá nabídka ryzlinků rýnských, díky které návštěvníci poznají všechny chutě a odlišnosti této pro místní vinaře typické odrůdy. Více se dočtete ZDE: 

Letní divadelní scéna v Posázaví (10. srpna) 

Ve městě Týnec nad Sázavou nezapomínají, že jsou prázdniny, tedy čas, kdy mají děti volno a rodiče musí vymýšlet, jak je zabavit. Právě v Týnci s tím chtějí pomoci, a tak se zde koná již 16. ročník festivalu Letní divadelní scéna v Posázaví. Divadelní představení probíhají v červenci i v srpnu a v tomto týdnu – tedy v sobotu 10. 8. od 17:00 – se odehraje představení Kuba a Kubikula. Hraje se venku v areálu hradu Týnec nad Sázavou. Už jen posezení v hradních historických kulisách, tedy v místě tajemném a věru pohádkovém bude pro malé děti zážitkem. Více se dočtete ZDE: 

Zátopkova 10 (11. srpna)

Zátopkova 10 neboli běh na 10 kilometrů se uskuteční v neděli 11. srpna ve Staré Boleslavi. Závod je pojmenován po jedné z největší hvězd nejen českého sportovního nebe – Emilu Zátopkovi.  Bez sebemenšího zaváhání je možné tohoto muže nazvat legendou vytrvalostního běhu. Atlet, který na olympiádě v Helsinkách v roce 1952 vyhrál závody na 5 i 10 kilometrů a poté ještě maraton, je i po tolika letech inspirací pro mnohé amatérské i profesionální sportovce. K uctění jeho památky je pořádán závod, který vede po trasách, po nichž sám Emil Zátopek skutečně běhal. Trasa vede po lesních cestách, poběží se intervalově, což není zcela obvyklé, ale každý účastník si tak bude moci svůj běh lépe vychutnat a podat náležitý výkon. Mimo hlavní závod na 10 kilometrů je naplánována také štafeta na 2 x 5 kilometrů a dětské závody. Více se dočtete ZDE: 

Charifest (11. srpna)

Charifest je akce pořádaná v rámci Kolínského kulturního léta. Tento charitativní hudební festival má podobu koncertů pod širým nebem odehraných na Kmochově ostrově. Příjemnou, letně uvolněnou atmosféru vykouzlí hudebníci v neděli 11. srpna od pěti hodin odpoledne. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení těchto muzikantů: George & The Boggie Allstars, Veroniky Wildové & Divoko a písničkářky Terezy Balonové Více se dočtete ZDE: 

Autor: (red) 1. zprávy

  Demolice mostu u Brandýsku uzavře ze soboty na neděli dálnici D7

 2. video

  Jarda Tauber tvoří písně pro sestru kladenské hokejové hvězdy

 3. krimi

  Poznáte pachatele, který v Kladně značně poškodil dveře prodejny?

 4. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Marleyho, chcete ho?

 5. sport

  Legenda legendám: Fanoušci vydražili dresy za téměř 2 miliony korun. Nejdražší byl ten Jágrův!

 6. krimi

  Lidem už otrnulo, stále častěji porušují platná nařízení

 7. zprávy

  Středočeský kraj dostane úvěr na poskytnutí půjček živnostníkům

 8. krimi

  Stavbu v Buštěhradu navštívil zloděj, nakradl nářadí za bezmála čtvrt milionu

 9. pozvánka

  Kladenské dvorky se letos uskuteční, ale jinak, než je znáte

 10. krimi

  Pomozte policii najít pohřešovaného muže, neozval se od Vánoc

 11. zprávy

  Hlasovat v participativním rozpočtu kraje můžete už jen pár dní

 12. krimi

  Neviděli jste modré kolo Ghost? V Kladně bylo ukradeno

 13. info z radnice

  Zástupci města Kladna představili občanům plánované investice

 14. krimi

  V Rozdělově někdo poničil autobusovou zastávku

 15. info z radnice

  Dny města Kladna jsou letos zrušeny, uskuteční se jen malý festival

 16. foto

  Špotáková odstartovala sezonu a na Sletišti zazářila: Celý týden jsem cítila nervozitu

 17. krimi

  O víkendu řešili strážníci v Kladně rušení nočního klidu

 18. pozvánka

  Zámek Nelahozeves zahájí oslavou dětského dnu sérii festivalů

 19. krimi

  Kladenští hasiči zasahovali u tragické nehody, při které zemřel motorkář

 20. pozvánka

  Místo Běhu míru se letos půjde pochod za mír z Hřebče do Lidic