Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Kladenské listy radí, jak se chovat u vody

Neděle, 4. Srpen 2019 09:00

Léto je v plném proudu, teplé, slunečné počasí láká spoustu lidí k vodním radovánkám. Ať už se jedná o přírodní zátoky či veřejná koupaliště, rozhodně se vyplatí dodržovat zásady bezpečnosti, aby nedošlo k neštěstí. Na Rakovnicku se bohužel tragédii nedalo zabránit a v řece se tam devětapadesátiletý muž utopil.

Kladenské listy radí, jak se chovat u vody (Ilustrační foto: KL)

Při plavání se rozhodně vyplatí mít na paměti jisté zásady bezpečnosti. Není dobré nebezpečí vody podceňovat. Nikdy byste proto neměli skákat do vody či plavat v neznámých místech, vždy byste měli k vodě chodit s doprovodem. Není dobré například plavat hned po jídle nebo pokud jste rozpálení od sluníčka. Mějte na paměti také bezpečnost vašich dětí, nespouštějte je při koupání z dohledu.  Pokud se plavíte na lodi, děti musí mít vždy řádně upevněnou záchrannou vestu. Při důsledném dodržování těchto zásad můžete předejít nešťastné události.

Na Rakovnicku k takové tragédii došlo ve středu 24. července. Devětapadesátiletý muž se začal topit při koupání v řece Berounce. I přes pomoc svědků i záchranářů muži nakonec nebylo pomoci a přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt.

Autor: (kh)