Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Psí útulek Bouchalka představuje Nera, chcete ho?

Sobota, 18. července 2020 10:00

Psí útulek Bouchalka je neustále plný chlupatých domácích mazlíčků, co netrpělivě čekají na svoji novou rodinu. Dnešním hrdinou, kterého vám představíme, je pejsek Nero. Můžete si ho adoptovat, nebo jen přijít vyvenčit.

Psí útulek Bouchalka představuje Nera, chcete ho? (Foto: Psí útulek Bouchalka)

Nero má jméno po římském císaři a vlivem nesprávného vedení nyní i takovou povahu. Je to tři roky starý kastrovaný kříženec rhodéského ridgebacka a stafordšírského teriéra. Možná dostal do genetické výbavy i něco navíc, ale jednoznačně je ho pořádný kus. Je klidný, ale rázný a nepostrádá obří sílu molossoidních velkých psů.

Doma to byl nejdřív hodný mazel, který bez problémů fungoval i s dětmi. Bohužel však Nero dospěl a pod tíhou špatného vedení se pokazila jeho povaha. Na svoji rodinu by nedal dopustit! Tu oddaně miloval a chránil, ale s jinými lidmi začal být problém. Nero si chránil svoje území a celkově si vytvořil averzi na cizí.

Na neutrální půdě dokáže lidi neřešit, pokud si oni příliš nevšímají jeho a jen jdou společně na procházku. Kdyby ho však chtěl cvičit a nedej bože cepovat cizí chlap, zatmělo by se mu rudě před očima. Velmi špatný názor má obecně na staré muže, které nemá rád už od pohledu. Určitě se tedy nehodí ke starším lidem, nestačili by na něj a ještě by to měli o dost těžší se získáváním důvěry. Byť žil Nero s dětmi, tak do adopce musí jedině do rodiny bez nich. Trvalo by, než by děti přijal za své a opět by je chtěl bránit, není to tedy dobrá kombinace.

S fenami vychází Nero dobře, samce toleruje pouze venku na neutrální půdě. Je ale překvapivě zvyklý a hodný na kočičky. Zná základní povely i správný vztah mezi člověkem a psem, nicméně se mu musí spravedlivě, ale rázně vymezit pravidla. Je to velký pes s obří silou, přirozená autorita a ochránce smečky, potřebuje i takového majitele. Aby se pod jeho vedením cítil bezpečně a svého pána následoval.

Hodí se do bytu i na zahradu, jako hlídač do málo početné rodiny či k jednomu člověku. Zkušenosti se psy, vyrovnaná povaha a fyzická síla jsou nezbytné předpoklady pro adopci Nera.

V případě zájmu o pejska pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi vám sdělíme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme. Poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově. Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně, nebo telefonicky.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst