Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Předplatné do divadla
 • Labyrint

Integrace Slánska do PID změní jízdní řády a trasy některých spojů

Středa, 31. července 2019 08:30

Od termínu 24. srpna připravuje PID integraci oblasti Slánska zahrnující všechny regionální autobusové linky v této oblasti včetně trasy Praha – Slaný. S ohledem na vzájemnou provázanost dojde k dílčím úpravám také v oblasti již integrovaného Kladenska. Změny se na některých linkách dotknou trasování nebo četnosti spojů.

Integrace Slánska do PID změní jízdní řády a trasy některých spojů (Foto: KL)

V rámci integrace dojde k úpravám současných linek a jejich číslování dle systému PID. Zaveden bude jednotný Tarif PID umožňující pravidelným cestujícím výhodné cestování díky předplatním kuponům na měsíc, čtvrtletí nebo rok.

Integrace na Slánsku přináší kvalitnější i častější dopravní spojení, vznikají nová přímá propojení jednotlivých regionů Středočeského kraje, a to i o víkendech (například mezi Prahou, Kladnem či Rakovníkem). Jízdní řády autobusů jsou lépe koordinovány s vlaky i mezi sebou navzájem, zároveň jsou intervaly zpravidelněny a přizpůsobeny aktuálním potřebám. Pro větší přehlednost pro náhodné i pravidelné cestující bylo výrazně zjednodušeno vedení linek. Jízdní řády byly připravovány ve spolupráci s dopravci, kteří provoz nových či prodloužených linek zajišťují.

Změny v jednotlivých oblastech:

1) Praha – Slaný

Spojení mezi Slaným a Prahou zajistí tři autobusové linky – 342, 388 a 389. Linka 342 kromě Slaného a Prahy obslouží obce v okolí dálnice D7 – Knovíz, Jemníky, Pchery, Brandýsek, Stehelčeves, Středokluky a Kněževes a pojede i kolem pražského Letiště Václava Havla (zastávka „Praha, U Hangáru). Vzhledem k obsluze obcí na trase bude mít delší jízdní dobu oproti dalším dvěma linkám 388 a 389, které primárně zajistí spojení obou měst samotných.

Linka 388 pojede z největšího slánského sídliště ze zastávky Slaný, Arbesova přes slánské autobusové nádraží a kolem pražského letiště až do Prahy.

Nejrychlejší spojení zajistí linka 389 Praha – Slaný – Louny, která ve Slaném kromě autobusového nádraží obslouží zastávky „Slaný, Šultysova“, „Slaný, Sokolovna“, „Slaný, Tuřanská“ a dále bude pokračovat až do Loun.

2) Kladensko

Dochází k úpravám vybraných stávajících linek a k celkovému zpřehlednění a zefektivnění systému. Zásadnější změny proběhnou u linek 300, 306, 330, 350 a 399 spojující hlavní město Prahu s největším středočeským městem Kladnem. Linky 300, 324, 330, 399 budou i nadále vzájemně koordinovány, aby ve společných úsecích tvořily proklady a tím pravidelné intervaly mezi spoji.

Linka číslo 300 bude na území města Kladna odkloněna do zastávky „Kladno, Energie“, kde nahradí linku 399, která pojede přímo přes zastávku „Kladno, Rozdělov“ a vybranými spoji v pracovní dny až do města Smečno. Naopak linka číslo 330 již do Smečna nepojede, ale bude ukončena v Libušíně. Toto opatření přinese navýšení počtu spojů v koncových úsecích této linky.

Linka číslo 306 z pražského Zličína bude z Jenče prodloužena až do Kladna, čímž bude zrušena stávající přímá návaznost v Jenči z linky 306 na linku 626 (bez přestupu), a dojde tak ke zpřehlednění pro cestující. Linka číslo 626 bude zachována pro vybrané především školní spoje jedoucí odlišnou trasou oproti lince 306.

Významnou změnou bude změna trasy linky 350 mezi obcí Číčovice a Kladnem. Nově tato linka pojede přes Libochovičky a Zájezd, čímž nahradí stávající linku 624, která dlouhodobě vykazovala velmi nízkou obsazenost.

Linka číslo 323 jedoucí z Prahy přes Středokluky do Kolče vykazuje nejnižší obsazenost ze všech linek jedoucích na dopravní terminál Nádraží Veleslavín v Praze, a proto bude ve vybraných částech dne omezena. Náhradou budou pravidelné proklady linek 322, 323 a 342 v úseku Středokluky – Praha, které obcím v tomto úseku zajistí časté spojení v pravidelných intervalech.

Na lince 323 bude zrušena varianta trasy přes Dřetovice a Stehelčeves, kde bude spojení nahrazeno linkou 604 s garantovaným přestupem ve Stehelčevsi na novou linku 342. Obec Stehelčeves bude mít s Prahou přímé spojení novou linkou 342 a obec Dřetovice bude mít namísto přímého spojení cca 4 x denně zajištěnou dopravní obslužnost díky celodennímu a celotýdennímu pravidelnému spojení, byť se zmíněným přestupem.

3) Slaný – Kladno

Páteřní a nejfrekventovanější linkou zůstane i nadále linka číslo 609, která bude na území Slaného prodloužena až do zastávky „Slaný, Rabasova“, a tak bude více sloužit i pro dopravu v rámci samotného města Slaný. Spojení měst Kladno a Slaný bude zajištovat i linka 617, která zde bude posílena a mezi Kladnem a Libušínem přetrasována. Více spojů linky 617 bude průjezdných přes město Slaný. Mezi Kladnem a Smečnem bude tato vedena v souběhu s linku 607, kde se budou vzájemně prokládat a tvořit pravidelné souhrnné intervaly.

Linka číslo 607 bude ze Smečna prodloužena až do Slaného přes obce Hradečno, Ledce a Přelíc, čímž plně nahradí stávající linku 220063 (Slaný – Ledce – Kladno).

Funkci stávající linky 608 nově převezme posílená linka 617, 399 (ze Smečna do Kladna), 609 a částečně i 607. Proto bude linka 608 zrušena. V trase Smečno – Hrdlív – Třebichovice – Libušín nově zajistí spojení linka 587.

Zásadní změny se dočká linka 612, která bude z Knovíze odkloněna do obcí Podlešín, Zvoleněves, Kamenný Most a Slatina, kde nahradí zrušenou linku 622. Pro spojení města Slaného s obcemi Pchery a Jemníky bude nově sloužit linka 342 a do Knovíze a Netovic také linka 456.

Místo zajíždění linky 612 do Slaného budou v zastávce „Pchery, Theodor“ zajištěny garantované přestupy mezi linkami 342 a 612.

Tisková zpráva ROPID 1. zprávy

  Demolice mostu u Brandýsku uzavře ze soboty na neděli dálnici D7

 2. video

  Jarda Tauber tvoří písně pro sestru kladenské hokejové hvězdy

 3. krimi

  Poznáte pachatele, který v Kladně značně poškodil dveře prodejny?

 4. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Marleyho, chcete ho?

 5. sport

  Legenda legendám: Fanoušci vydražili dresy za téměř 2 miliony korun. Nejdražší byl ten Jágrův!

 6. krimi

  Lidem už otrnulo, stále častěji porušují platná nařízení

 7. zprávy

  Středočeský kraj dostane úvěr na poskytnutí půjček živnostníkům

 8. krimi

  Stavbu v Buštěhradu navštívil zloděj, nakradl nářadí za bezmála čtvrt milionu

 9. pozvánka

  Kladenské dvorky se letos uskuteční, ale jinak, než je znáte

 10. krimi

  Pomozte policii najít pohřešovaného muže, neozval se od Vánoc

 11. zprávy

  Hlasovat v participativním rozpočtu kraje můžete už jen pár dní

 12. krimi

  Neviděli jste modré kolo Ghost? V Kladně bylo ukradeno

 13. info z radnice

  Zástupci města Kladna představili občanům plánované investice

 14. krimi

  V Rozdělově někdo poničil autobusovou zastávku

 15. info z radnice

  Dny města Kladna jsou letos zrušeny, uskuteční se jen malý festival

 16. foto

  Špotáková odstartovala sezonu a na Sletišti zazářila: Celý týden jsem cítila nervozitu

 17. krimi

  O víkendu řešili strážníci v Kladně rušení nočního klidu

 18. pozvánka

  Zámek Nelahozeves zahájí oslavou dětského dnu sérii festivalů

 19. krimi

  Kladenští hasiči zasahovali u tragické nehody, při které zemřel motorkář

 20. pozvánka

  Místo Běhu míru se letos půjde pochod za mír z Hřebče do Lidic