Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Herní čas
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Kroužky Labyrintu

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 30. Červenec 2019 07:30

Kladenské listy přinášejí tradiční přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden například do areálu bývalého letiště v Milovicích na největší drum & bassový festival na světě, v žulovém lomu v Hřiměždicích u Příbrami na vás čeká jubilejní dvacátý ročník otevřeného mistrovství České republiky v extrémních skocích do vody ve volné přírodě a v areálu hradu Týnec nad Sázavou se uskuteční den plný historických atrakcí.   

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech (Foto: KL)

Akce v týdnu od 1. do 4. srpna

Let It Roll (1.–4. srpna)

Největší drum & bassový festival na světě Let It Roll Open Air se koná od 1. do 4. srpna v areálu bývalého letiště v Milovicích. Akce každoročně přiláká desetitisíce fanoušků z celého světa a je tomu také proto, že je zde vždy vytvořena skvělá letní party atmosféra prodchnutá tím nejlepším z elektronické hudby. Kompletní seznam vystupujících čítá téměř dvě stovky jmen. Jsou mezi nimi jak ty největší hvězdy drum & bassové scény, tak i desítky prozatím méně známých, ale velmi zajímavých a talentovaných hudebníků a tvůrců. Mezi nejslavnější interprety, kteří na festival zavítají, patří například Andy C, Chase & Status, Pendulum, Noisia, Camo & Krooked, Dimension, Sub Focus nebo High Contrast. Festival Let It Roll je výjimečný také proto, že je vyhlášený svým důrazem na vizuální stránku. Důkazem je vždy mimo jiné zahajovací ceremonie, která spojuje hudební kulisu s projekcí a světelnou show a fanouškům tak prostřednictvím několika smyslů vypráví nový kousek příběhu, jímž je daný ročník inspirován. Úvodní představení doprovodí premiéry speciálně složených tracků od těch nejlepších producentů. Novinkou pak je sobotní vyhlášení ankety „TOP 10 nejlepších drum & bass tracků historie“, chybět nebudou oblíbená atrakce Bus Parties a konference Beats Evolution 2019. Více se dočtete ZDE:

Highjump (2.–3. srpna)

Jubilejní dvacátý ročník otevřeného mistrovství České republiky v extrémních skocích do vody ve volné přírodě – cliffdiving – se uskuteční v pátek a v sobotu 2. a 3. srpna. Letošní podtitul zní “Legendy“ a to proto, že se vzpomene na uplynulých dvacet let konání tohoto výjimečného skokanského závodu. Akce samozřejmě nebude jen o minulosti. Opět ji navštíví přední světoví skokani a skokanky. Mistrovství se koná v žulovém lomu v Hřiměždicích u Příbrami a soutěžící se utkají ve skocích z několika výšek, jmenovitě z 12, 16 a 20 metrů. Na programu jsou také exhibiční skoky z výšky téměř 30 metrů. Kromě cliffdivingu se návštěvníci seznámí s dalšími adrenalinovými sporty a chybět nebude ani skvělý a rozmanitý hudební program. Na několika pódiích se představí mimo jiné také kapely, které se zapsaly do historie akce. Návštěvníci se mohou těšit na skupinu PSH, dále vystoupí rapper Smack, ska-reggae formace Fast Food Orchestra a mnoho dalších. Novinkou letošního ročníku je čistě elektronická scéna Prima Cool Stage, na níž zahrají přední čeští dýdžejové vyznávající styl house music. Více se dočtete ZDE: 

Týnecký střep (3. srpna)

V areálu hradu Týnec nad Sázavou se v sobotu 3. srpna uskuteční den plný historických atrakcí. Slavnosti mají své návštěvníky nejen pobavit, zaujmout, nabídnout jim den plný zábavy a letní pohody, ale cílem je také obohatit a vzdělat. Každý si z pestrého programu zajisté vybere něco, co ho osloví nejvíce. Mimo jiné se účastníci mohou těšit na divadelní představení, šermířské souboje, vystoupení kejklíře, ukázky sokolnictví, dobových řemesel, středověké střelnice a vojenského ležení a ochutnávku dobových jídel. Dále zde bude tržiště, zahraje hudební doprovod a připraven je také program pro děti, například hry, kreativní dílny a soutěže. Návštěvníci mohou zajít i na prohlídku expozic městského muzea a gotické věže s vyhlídkou a od osmi hodin večer se mohou těšit na koncert skupiny Poutníci. Více se dočtete ZDE: 

Autor: (red) 1. foto

  FOTO: Na auto jedoucí směrem ke Kladnu spadl strom, řidička je naštěstí v pořádku

 2. pozvánka

  Přijďte v pondělí 23. září od 16 hodin na ČEZ stadion na akci Týden hokeje!

 3. povidka

  Povídka Kladenských listů: A nezapomeň 1

 4. pozvánka

  Zoopark Zájezd se už podruhé zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, můžete se přidat i vy

 5. zprávy

  Na Mayrovce bude slavnostně zahájena výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku

 6. pozvánka

  Ve Slaném se bude opět na rožni vyhřívat uherský býk

 7. info z radnice

  Zasedání kladenských zastupitelů se neslo v duchu boje o divadlo

 8. krimi

  Zloděj přestřihl zámek a ukradl důchodci elektrokolo za 17 tisíc

 9. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Arga, chcete ho?

 10. krimi

  Zloděj se ve Velvarech vloupal do trafiky, nakradl cigarety za 30 tisíc

 11. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Alpa, chcete ho?

 12. info z radnice

  Město zúžilo vozovku u přechodu v ulici Cyrila Boudy. Chce ochránit školáky

 13. foto

  FOTO: Sportovní areály města Kladna pořádaly Seniorský pětiboj

 14. pozvánka

  Kladenský Labyrint pořádá narozeninovou oslavu

 15. foto

  FOTO: Kladenský maratón odstartoval primátor Jiránek

 16. pozvánka

  Central a město Kladno zvou na odpoledne plné aktivit nejen pro děti

 17. zprávy

  V knihovně se uskutečnilo veřejné setkání nad projekty občanů Kladna

 18. krimi

  Krajská knihovna v Kladně zahájila stavbu centrálního depozitáře

 19. krimi

  Kladenští policisté vyhlásili pátrání po pohřešované mladistvé dívce

 20. foto

  FOTO: V sobotu se konal již šestý ročník Lidického okruhu