Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Předplatné do divadla
 • Labyrint

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 30. července 2019 07:30

Kladenské listy přinášejí tradiční přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden například do areálu bývalého letiště v Milovicích na největší drum & bassový festival na světě, v žulovém lomu v Hřiměždicích u Příbrami na vás čeká jubilejní dvacátý ročník otevřeného mistrovství České republiky v extrémních skocích do vody ve volné přírodě a v areálu hradu Týnec nad Sázavou se uskuteční den plný historických atrakcí.   

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech (Foto: KL)

Akce v týdnu od 1. do 4. srpna

Let It Roll (1.–4. srpna)

Největší drum & bassový festival na světě Let It Roll Open Air se koná od 1. do 4. srpna v areálu bývalého letiště v Milovicích. Akce každoročně přiláká desetitisíce fanoušků z celého světa a je tomu také proto, že je zde vždy vytvořena skvělá letní party atmosféra prodchnutá tím nejlepším z elektronické hudby. Kompletní seznam vystupujících čítá téměř dvě stovky jmen. Jsou mezi nimi jak ty největší hvězdy drum & bassové scény, tak i desítky prozatím méně známých, ale velmi zajímavých a talentovaných hudebníků a tvůrců. Mezi nejslavnější interprety, kteří na festival zavítají, patří například Andy C, Chase & Status, Pendulum, Noisia, Camo & Krooked, Dimension, Sub Focus nebo High Contrast. Festival Let It Roll je výjimečný také proto, že je vyhlášený svým důrazem na vizuální stránku. Důkazem je vždy mimo jiné zahajovací ceremonie, která spojuje hudební kulisu s projekcí a světelnou show a fanouškům tak prostřednictvím několika smyslů vypráví nový kousek příběhu, jímž je daný ročník inspirován. Úvodní představení doprovodí premiéry speciálně složených tracků od těch nejlepších producentů. Novinkou pak je sobotní vyhlášení ankety „TOP 10 nejlepších drum & bass tracků historie“, chybět nebudou oblíbená atrakce Bus Parties a konference Beats Evolution 2019. Více se dočtete ZDE:

Highjump (2.–3. srpna)

Jubilejní dvacátý ročník otevřeného mistrovství České republiky v extrémních skocích do vody ve volné přírodě – cliffdiving – se uskuteční v pátek a v sobotu 2. a 3. srpna. Letošní podtitul zní “Legendy“ a to proto, že se vzpomene na uplynulých dvacet let konání tohoto výjimečného skokanského závodu. Akce samozřejmě nebude jen o minulosti. Opět ji navštíví přední světoví skokani a skokanky. Mistrovství se koná v žulovém lomu v Hřiměždicích u Příbrami a soutěžící se utkají ve skocích z několika výšek, jmenovitě z 12, 16 a 20 metrů. Na programu jsou také exhibiční skoky z výšky téměř 30 metrů. Kromě cliffdivingu se návštěvníci seznámí s dalšími adrenalinovými sporty a chybět nebude ani skvělý a rozmanitý hudební program. Na několika pódiích se představí mimo jiné také kapely, které se zapsaly do historie akce. Návštěvníci se mohou těšit na skupinu PSH, dále vystoupí rapper Smack, ska-reggae formace Fast Food Orchestra a mnoho dalších. Novinkou letošního ročníku je čistě elektronická scéna Prima Cool Stage, na níž zahrají přední čeští dýdžejové vyznávající styl house music. Více se dočtete ZDE: 

Týnecký střep (3. srpna)

V areálu hradu Týnec nad Sázavou se v sobotu 3. srpna uskuteční den plný historických atrakcí. Slavnosti mají své návštěvníky nejen pobavit, zaujmout, nabídnout jim den plný zábavy a letní pohody, ale cílem je také obohatit a vzdělat. Každý si z pestrého programu zajisté vybere něco, co ho osloví nejvíce. Mimo jiné se účastníci mohou těšit na divadelní představení, šermířské souboje, vystoupení kejklíře, ukázky sokolnictví, dobových řemesel, středověké střelnice a vojenského ležení a ochutnávku dobových jídel. Dále zde bude tržiště, zahraje hudební doprovod a připraven je také program pro děti, například hry, kreativní dílny a soutěže. Návštěvníci mohou zajít i na prohlídku expozic městského muzea a gotické věže s vyhlídkou a od osmi hodin večer se mohou těšit na koncert skupiny Poutníci. Více se dočtete ZDE: 

Autor: (red) 1. sport

  Fotbalisté Kladna si spravili chuť, ve Slaném vyhráli přesvědčivě 7:1!

 2. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Habíka, chcete ho?

 3. video

  Divokou jízdu motorkáře na Slánsku ukončila namířená zbraň

 4. zprávy

  Demolice mostu u Brandýsku uzavře ze soboty na neděli dálnici D7

 5. video

  Jarda Tauber tvoří písně pro sestru kladenské hokejové hvězdy

 6. krimi

  Poznáte pachatele, který v Kladně značně poškodil dveře prodejny?

 7. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Marleyho, chcete ho?

 8. sport

  Legenda legendám: Fanoušci vydražili dresy za téměř 2 miliony korun. Nejdražší byl ten Jágrův!

 9. krimi

  Lidem už otrnulo, stále častěji porušují platná nařízení

 10. zprávy

  Středočeský kraj dostane úvěr na poskytnutí půjček živnostníkům

 11. krimi

  Stavbu v Buštěhradu navštívil zloděj, nakradl nářadí za bezmála čtvrt milionu

 12. pozvánka

  Kladenské dvorky se letos uskuteční, ale jinak, než je znáte

 13. krimi

  Pomozte policii najít pohřešovaného muže, neozval se od Vánoc

 14. zprávy

  Hlasovat v participativním rozpočtu kraje můžete už jen pár dní

 15. krimi

  Neviděli jste modré kolo Ghost? V Kladně bylo ukradeno

 16. info z radnice

  Zástupci města Kladna představili občanům plánované investice

 17. krimi

  V Rozdělově někdo poničil autobusovou zastávku

 18. info z radnice

  Dny města Kladna jsou letos zrušeny, uskuteční se jen malý festival

 19. foto

  Špotáková odstartovala sezonu a na Sletišti zazářila: Celý týden jsem cítila nervozitu

 20. krimi

  O víkendu řešili strážníci v Kladně rušení nočního klidu