Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kladno pro mě byla jasná volba, prozradil slovenský obránce Ladislav Romančík

Neděle, 28. července 2019 08:30

Ladislav Romančík odehrál v dresu Kladna v uplynulé sezoně tři zápasy, když při kritickém nedostatku obránců naskočil jako výpomoc z extraligového Litvínova. A na ledě zaujal nejen svojí výškou! Dobrou rozehrávkou a kvalitní defenzivní prací upoutal natolik, že v dalším ročníku už bude pravidelně nastupovat s Rytířem na hrudi. Nejprve se ale musí dát dohromady z nepříjemného zranění, které utrpěl v uplynulém ročníku. „Ještě pořád je to trochu znát. Do prvních zápasů možná ještě nebudu moct nastoupit,“ prozradil urostlý slovenský bek.

Ladislav Romančík (Foto: Josef Poláček)

Jaký byl návrat na led?

Já jsem se na to velmi těšil, protože naposledy jsem byl na ledě v lednu před zraněním. Jsem rád, že jsem se konečně rozhýbal a doufám, že už to bude jen a jen lepší.  

Sám jsi zmínil ošklivé zranění, které jsi utrpěl v Litvínově – během zápasu sis zlomil nohu. Jak to s tebou vypadá po zdravotní stránce teď?

Ještě pořád je to trochu znát. Stále musím s nohou pracovat trochu opatrněji. Myslím, že během přípravy ještě bude čas, abych to zdokonalil a abych se cítil v pořádku.

Myslíš, že budeš moci naskočit do přípravných zápasů už od začátku?

To zatím nevím, do prvních zápasů možná ještě nebudu moct nastoupit. Ke konci už bych byl rád, kdybych mohl zasáhnout do všech. Uvidíme, bude záležet, jak se budu cítit po jednotlivých trénincích a jak se domluvím s trenéry.

Jak zatím probíhá tvoje rekonvalescence?

Trenéři na Kladně se mnou odvedli dobrou práci, hlavně místní kondiční trenér. Ostatní mě navíc podporovali. Bylo to sice dlouhé, ale věřím, že se dostanu do formy a noha bude držet.

Co suchá příprava? Limitovalo tě během ní nějak zranění?

Bylo to celkem dobré. Dělal jsem ze suché přípravy všechny cviky a trénoval jsem naplno, jen jsem nemohl běhat. Proto jsem všechny věci na kardio absolvoval na kole. Snažil jsem se si co nejvíc přidávat, abych se dostal co nejdřív do formy.

“Cítil jsem se tu velmi dobře. Chtěl jsem sem jít a odehrát tady dobrou sezonu.”

V minulé sezoně už sis na Kladně zahrál. Jakou to hrálo roli během jednání před dalším ročníkem?

Určitě tomu pomohly tři zápasy, které jsem tu v minulé sezoně odehrál. Cítil jsem se tu velmi dobře a komunikovali jsme spolu i ve chvíli, kdy jsem léčil zranění. Bavili jsme se o tom, že je o mě zájem, za což jsem byl rád. Kladno pro mě byla jasná volba. Chtěl jsem sem jít a odehrát tady dobrou sezonu.

K týmu ses připojil už vcelku brzy, jak jste si s kluky v kabině sedli?

Kluci mě přijali dost dobře. Jsem rád, že si s nimi můžu pokecat, protože čeština je přece jen bližší jazyk. Když jsem hrál v minulých letech ve Švédsku, tak to bylo daleko těžší. Teď se v kabině cítím dobře a mám dost dobrý pocit z kolektivu, který tady vzniká.

Máme tu ale i hráče, kteří česky nemluví – konkrétně trojici Kanaďanů. V obraně s tebou budou hrát dva, kteří jsou stejně jako ty dost urostlí. Co říkáš na tu skladbu?

Když se umí výška a pohyb dobře využít, tak se proti takovým obráncům hodně těžko hraje. Je to ale jen na nás. Musíme si určit styl, jakým chceme hrát, a doufám, že obránci budou pomáhat mužstvu jak dozadu, tak dopředu. Snad budeme pro mužstvo co nejvíc platní.

Před nástupem na led jste měli volno. Jak jsi ho strávil?

Já jsem moc volna ani neměl. Snažil jsem se dohánět, co se dalo, takže jsem trénoval dvoufázově každý den. Byl jsem doma a s přítelkyní jsme byli v Tatrách. Aspoň jsem si užil domova a toho, že jsem mohl trénovat tam. Teď už jsem zpátky na Kladně a udělám všechno pro to, abychom odehráli dobrou sezonu.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno