Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Kladenští kriminalisté dopadli narkomany v makovém poli

Neděle, 28. Červenec 2019 11:00

V první polovině července dopadli kladenští kriminalisté skupinu osob, která neoprávněně stanovala v blízkosti makového pole mezi obcemi Dřetovice a Zájezd. Policisté měli podezření, že tito lidé zpracovávají opium z makovic. To se nakonec potvrdilo. Celkem deseti lidem teď hrozí až pět let strávených za mřížemi.

Kladenští kriminalisté dopadli narkomany v makovém poli (Ilustrační foto: KL)

 

Akce s krycím názvem „Palice“ se uskutečnila 10. července. Kriminalisté se vypravili na pole mezi Dřetovicemi a Zájezdem, kde si vytipovali skupinku osob stanujících poblíž makového pole. Během akce bylo potvrzeno, že tito lidé neoprávněně nařezávali makovice máku setého a následně odebírali vytékající opium za účelem dalšího zpracování. Jeden muž byl na místě zadržen, dalších devět osob bylo vyzváno k podání vysvětlení.

Na místě policisté zjistili speciálně upravené nože na nařezávání makovic, laboratoř na zpracování, rostlinný materiál a dokonce i pervitin.

„Operativním šetřením bylo zjištěno, že opium používali převážně pro svoji potřebu, ale z části také dál distribuovali,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Nyní hrozí osmi mužům a dvěma ženám ve věku od dvaceti do pětačtyřiceti let až pětiletý trest. Jsou podezřelí z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

 Autor: (kh)