Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

I přes výslovný hazard některých řidičů dopravních nehod na Kladensku ubylo

Neděle, 28. Červenec 2019 10:00

Dopravních nehod na Kladensku ve srovnání s loňským rokem ubylo. Dokazují to policejní statistiky, které letos udávají zhruba o stovku nehod méně než před rokem. Nejčastějšími příčinami kolizí jsou přecenění řidičských schopností, nepřiměřená jízda nebo také nebezpečné předjíždění a v neposlední řadě i alkohol.

I přes výslovný hazard některých řidičů dopravních nehod na Kladensku ubylo (Ilustrační foto: KL)

Od 1. ledna do 23. července loňského roku se na Kladensku stalo celkem 772 dopravních nehod. Za stejné období tohoto roku to bylo 681 nehod. Nejčastěji ke kolizím dochází na dálnicích D6 a D7.

Mezi nejnebezpečnější místa patří bez pochyb křižovatka nedaleko Stehelčevsi. V poslední době se na tomto místě staly dokonce čtyři dopravní nehody. Za zmínku stojí také srážka nákladního a osobního automobilu na dálnici D7, která se stala 1. července. V důsledku nehody byla doprava odkláněna, někteří řidiči však tento problém vyřešili po svém. Zneužili záchranářskou uličku a vydali se po dálnici do Prahy v protisměru! Takto se svými životy hazardovalo téměř 50 řidičů. „Policie se na základě fotografií a videí případem intenzivně zabývá,“ ubezpečuje veřejnost policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (kh)