Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Navrátilec Stach: Vždycky jsem si chtěl za Kladno zahrát extraligu

Čtvrtek, 25. července 2019 08:00

Před třemi roky pobláznil první ligu a přepisoval rekordy. David Stach tehdy v základní části nasázel 25 branek a na 66 přihrál. Jeho kroky pak vedly do Plzně, kde strávil tři extraligové ročníky. Po skončení toho posledního koketoval s pražskou Spartou, nakonec se však vrací domů na Kladno a fanouškům posílá jasný vzkaz: „Nemůžu se dočkat!“

David Stach (Foto: Rytíři Kladno)

Jak se cítíte po prvním tréninku?

Jsem strašně rád, že jsem zpátky doma na Kladně. Moc jsem se sem po těch třech letech těšil a doufám, že nás čeká vydařená sezona.

Původně jste se ale měl dneska hlásit na Spartě, nakonec z toho sešlo. Jak se zrodil váš návrat domů?

V době, kdy jsem se Spartou podepisoval, ještě nebylo jasné, že bude Kladno hrát extraligu. Ale v kontaktu jsme byli delší dobu. Potom nastala určitá situace a dopadlo to, jak to dopadlo. A jsem za to moc rád, protože i když to bude znít jako klišé, vždycky jsem si chtěl zahrát extraligu na Kladně a jsem strašně rád, že se mi to teď splní.

Jak dosud probíhaly přípravy na extraligovou sezonu?

Příprava na suchu probíhala klasicky dva měsíce a teď jsme se sešli poprvé na ledě, měli jsme nějaké testy a od příštího týdne budou i přátelská utkání. Je to stejné jako každý rok, ale musím říct, že už jsem se hodně těšil.

A těšíte se i na případnou souhru s Jardou Jágrem?

Kdo by si s ním nechtěl zahrát? Já to štěstí nikdy neměl a teď doufám, že se mi to podaří, a když to tak dopadne, budu za to moc rád.

Z Kladna jste odcházel po sezoně, ve které jste přepisoval rekordy první ligy. Čekáte podobný bodový přísun i letos?

Teď budeme hrát extraligu, to je velký rozdíl. Tehdy to byla první liga. Udělám všechno, abych tomu týmu pomohl co nejvíc a dotáhli jsme to na co nejlepší umístění, ale kolik nasbírám bodů, to se teprve uvidí.

Tomáš Plekanec nakonec dal přednost Brnu. Nemrzí vás, že si s ním nezahrajete?

Hráč jako Tomáš by pro nás byl obrovská posila. Je škoda, že to nedopadlo. Rozhodl se, jak se rozhodl, to je na každém jednotlivci. Nedá se nic dělat. Myslím ale, že tady máme slušný tým a zkusíme se porvat o co nejlepší umístění.

Posledně jste v dresu Rytířů exceloval v tandemu s Víťou Bílkem, už máte vytipováno, komu to budete servírovat letos?

S Víťou nám to prostě sedlo hokejově i lidsky. To se vám stane jednou dvakrát za kariéru. Uvidíme, třeba se to povede a vytvořím tady s někým podobně údernou dvojičku i letos.

Vracíte se nasáklý extraligovou zkušeností. Bude to pro vás výhoda s ohledem na to, že zbytek týmu tolik zkušeností s nejvyšší soutěží nemá?

Určitě je plus, že jsem hrál tři roky extraligu v Plzni, kde jsem potkal super spoluhráče a mohl jsem si zahrát perfektní hokej. To může být jedině dobře a doufám, že ty zkušenosti nějak využiji.

Na co se doma nejvíc těšíte?

Těším se moc na kladenské fanoušky. Ač je ten zimák malý, tak i když v Plzni chodilo sedm tisíc lidí a byl tam rámus, tak tady, když se naplní ten malý zimák s plechovou střechou, je to strašně znát a já se na tu atmosféru moc těším.

Autor: (jk)