Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Od Jágra se můžu hodně naučit, těší se Kanaďan O’Donnell

Středa, 24. července 2019 09:00

Na led vyjel mezi prvními a hned vymetal pavučiny ze spojnic. Kanadský sniper Brendan O’Donnell přichází do Kladna po roce stráveném v rakouském Dornbirneru, kde ve 43 zápasech nasázel 33 branek. Sedmadvacetiletý rodák z Winnipegu se těší na novou výzvu a nemůže se dočkat spolupráce s  Jaromírem Jágrem.

Od Jágra se můžu hodně naučit, těší se Kanaďan O’Donnell (Foto: Lukáš Jůdl)

Proč jste si zvolil Kladno a českou extraligu?

Připadalo mi to jako skvělá příležitost. Diskutoval jsem o tom i s agentem a myslím, že vidina toho, že bych si mohl zahrát s Jágrem je velmi přesvědčivým argumentem. Vždyť to byl tak dlouho jeden z nejlepších hráčů na světě, ne-li vůbec nejlepší v historii! Vždy jsem k němu vzhlížel a mohu se od něj hodně naučit. To je skvělá příležitost a také bude zajímavé působit v týmu, který postoupil z druhé nejvyšší soutěže.

Co jste před příchodem věděl o Kladnu jako o klubu nebo městu?

Upřímně, moc jsem toho nevěděl. Tak třeba město je větší, než jsem čekal. A co se týká hokeje, věděl jsem, že klub má dlouhou tradici a vychoval mnoho skvělých hráčů, což je docela unikátní záležitost a i proto mi Kladno přišlo jako dobrá volba.

Loni jste působil v EBEL lize, kde hrál také André Lakos. Teď se sejdete v jednom týmu. Pamatujete si ho?

Hrál jsem proti jeho týmu. Možná si ho teď nevybavím osobně, ale vím, že bylo velmi těžké proti nim hrát. Je to každopádně dobrý hráč a taky pořádně velkej chlap. Krom toho se dobře pohybuje a dobře nahrává, což je pro takhle velkého hráče docela neobvyklé.

Co říkáte na stadion?

Je pěkný! Jasně, je starý, ale má tradičního ducha a vypadá to, že by tu mohl být pořádný hukot. Taky se mi líbí, že je tu menší hřiště. To jsem předtím nevěděl. Teď jsem dva roky hrál na velkých kluzištích, takže teď možná sem tam narazím do mantinelu, ale bude to dobré. Na malém ledě je víc šancí ke skórování. Uděláte krok od mantinelu a už jste v dobré palebné pozici, to mi vyhovuje.

V týmu se včetně vás sejdou tři Kanaďané a třeba ještě nějaký přibude. Pomůže vám to s adaptací na nové prostředí?

Ano, myslím si, že vždycky pomůže, když máte okolo sebe lidi, kteří hovoří vám známým jazykem. Je pak lehčí adaptovat se na kulturu a všechno kolem. Ale spoluhráči, se kterými jsem se zatím seznámil, jsou velmi vstřícní. Vypadá to, že je tu dobrá parta a jsem rád, že mohu být její součástí.

Autor: (jk)