Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Předplatné do divadla
 • Labyrint

Rytíři poprvé vyjeli na led. Bez Plekance, ale s kanadským ostrostřelcem

Úterý, 23. července 2019 07:00

Na startu přípravy na první extraligovou sezonu po pětiletém půstu vyjel s kladenskými Rytíři na led i kanadský ostrostřelec Brendan O’Donnel. Další dva borci ze země javorového listu se k týmu připojí v nadcházejících dnech. Dres mateřského klubu letos naopak neoblečou Tomáš Plekanec a Petr Hořava.

Foto: KL

K prvnímu společnému tréninku před extraligovou sezonou vyjeli kladenští hokejisté na ledovou plochu ČEZ stadionu v pondělí 22. července. Mezi mantinely krom staronových posil Davida Stacha a Ladislava Romančíka nechyběla ani neokoukaná tvář kanadského snipera Brendana O’Donnella, kterého v šatně zakrátko doplní dva krajané.

„Ještě nejsme kompletní, protože Brendon Nash se zapojí později a Brady Austin podepsal teprve minulý týden, takže ten přiletí příští úterý. Zbytek se už dneska sešel na kondiční testy, potom si kluci šli na led ozkoušet novou výstroj. Zítra a pozítří ještě máme zdravotní testy v Praze a potom naplno začne tréninkový proces,“ informoval klubko novinářů trenér a sportovní manažer v jedné osobě David Čermák.

Jen pár desítek minut před tím, než první Rytíř zryl čerstvě upravený led, oznámila brněnská Kometa podpis roční smlouvy s Tomášem Plekancem, na kterého se tak kladenští fanoušci těšili marně. Zpráva o jeho přesunu na jižní Moravu mnohé překvapila, ne však trenéra Čermáka.

„Věděli jsme to už delší dobu. Pleky teď řeší osobní problémy, čeká přírůstek do rodiny a zkrátka se rozhodl, že bude působit v Brně. My mu můžeme jedině děkovat, že se loni vrátil na závěr sezony a výraznou měrou nám pomohl k návratu do extraligy,“ řekl Čermák smířlivě. Pokračovat v mateřském klubu nebude ani ostřílený zadák Petr Hořava, který si plácl s prvoligovou Slavií. Naopak vše nasvědčuje tomu, že Jaromír Jágr si líté boje na nejvyšší úrovni ujít nenechá a i v nadcházejícím ročníku povede svou družinu do boje jak na ledě, tak mimo něj.

„Jarda by se měl normálně zapojit do tréninku. Fyzické testy dnes sice nepodstoupil, ale sklouznout se určitě půjde a my s ním počítáme už od začátku sezony. Potřebuje teď shodit pár kilo a dostat se na svou váhu, k čemuž mu nejvíce pomohou zápasy, takže předpokládáme, že nastoupí i v přípravě,“ prozradil Čermák, který chce v přátelských utkáních dát šanci také mladým odchovancům. O místo v sestavě tak zabojují i útočník Adam Kalaj a obránce Jakub Müller, navrátilci z Finska, kteří jsou doma zatím na zkoušku. Také od jejich výkonů se bude odvíjet další aktivita klubu na hráčském trhu.

„Kádr bychom ještě chtěli doplnit, ale jsme limitováni určitým rozpočtem a myslím si, že v rámci možností jsme posílili dobře. Uvidíme, jak to bude vypadat v přípravných zápasech a pak na to případně budeme reagovat,“ naznačil Čermák. Ukvapená rozhodnutí ale dělat nechce.

„Jsem ve spojení s Petrem Tonem, takže vím, že třeba na Spartě mají hodně hráčů. Soupisku mají nabitou a do sestavy se určitě všichni nedostanou. Budeme čekat, jací hráči se uvolní a za jakých podmínek. Potom zvážíme, zda by pro nás byli přínosem,“ vysvětlil. O kvalitách už podepsaných akvizic nepochybuje.

„Davida Stacha známe velmi dobře a víme, co od něj čekat. Brendan O’Donnell je střelec. Prosazoval se jak v Americe, tak loni v EBEL lize. Brady Austin je fyzicky velmi dobře vybavený defenzivní obránce, který by měl být platný jak při hře pět na pět, tak zejména v oslabení,“ zakončil Čermák své hodnocení.

První přátelské utkání sehrají Rytíři v úterý 30. července v Litvínově, na domácím ledě se představí ve čtvrtek 1. srpna od 17:30 hodin.


Autor: (jk) 1. zprávy

  Demolice mostu u Brandýsku uzavře ze soboty na neděli dálnici D7

 2. video

  Jarda Tauber tvoří písně pro sestru kladenské hokejové hvězdy

 3. krimi

  Poznáte pachatele, který v Kladně značně poškodil dveře prodejny?

 4. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Marleyho, chcete ho?

 5. sport

  Legenda legendám: Fanoušci vydražili dresy za téměř 2 miliony korun. Nejdražší byl ten Jágrův!

 6. krimi

  Lidem už otrnulo, stále častěji porušují platná nařízení

 7. zprávy

  Středočeský kraj dostane úvěr na poskytnutí půjček živnostníkům

 8. krimi

  Stavbu v Buštěhradu navštívil zloděj, nakradl nářadí za bezmála čtvrt milionu

 9. pozvánka

  Kladenské dvorky se letos uskuteční, ale jinak, než je znáte

 10. krimi

  Pomozte policii najít pohřešovaného muže, neozval se od Vánoc

 11. zprávy

  Hlasovat v participativním rozpočtu kraje můžete už jen pár dní

 12. krimi

  Neviděli jste modré kolo Ghost? V Kladně bylo ukradeno

 13. info z radnice

  Zástupci města Kladna představili občanům plánované investice

 14. krimi

  V Rozdělově někdo poničil autobusovou zastávku

 15. info z radnice

  Dny města Kladna jsou letos zrušeny, uskuteční se jen malý festival

 16. foto

  Špotáková odstartovala sezonu a na Sletišti zazářila: Celý týden jsem cítila nervozitu

 17. krimi

  O víkendu řešili strážníci v Kladně rušení nočního klidu

 18. pozvánka

  Zámek Nelahozeves zahájí oslavou dětského dnu sérii festivalů

 19. krimi

  Kladenští hasiči zasahovali u tragické nehody, při které zemřel motorkář

 20. pozvánka

  Místo Běhu míru se letos půjde pochod za mír z Hřebče do Lidic