Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Herní čas
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Kroužky Labyrintu

Rytíři poprvé vyjeli na led. Bez Plekance, ale s kanadským ostrostřelcem

Úterý, 23. Červenec 2019 07:00

Na startu přípravy na první extraligovou sezonu po pětiletém půstu vyjel s kladenskými Rytíři na led i kanadský ostrostřelec Brendan O’Donnel. Další dva borci ze země javorového listu se k týmu připojí v nadcházejících dnech. Dres mateřského klubu letos naopak neoblečou Tomáš Plekanec a Petr Hořava.

Foto: KL

K prvnímu společnému tréninku před extraligovou sezonou vyjeli kladenští hokejisté na ledovou plochu ČEZ stadionu v pondělí 22. července. Mezi mantinely krom staronových posil Davida Stacha a Ladislava Romančíka nechyběla ani neokoukaná tvář kanadského snipera Brendana O’Donnella, kterého v šatně zakrátko doplní dva krajané.

„Ještě nejsme kompletní, protože Brendon Nash se zapojí později a Brady Austin podepsal teprve minulý týden, takže ten přiletí příští úterý. Zbytek se už dneska sešel na kondiční testy, potom si kluci šli na led ozkoušet novou výstroj. Zítra a pozítří ještě máme zdravotní testy v Praze a potom naplno začne tréninkový proces,“ informoval klubko novinářů trenér a sportovní manažer v jedné osobě David Čermák.

Jen pár desítek minut před tím, než první Rytíř zryl čerstvě upravený led, oznámila brněnská Kometa podpis roční smlouvy s Tomášem Plekancem, na kterého se tak kladenští fanoušci těšili marně. Zpráva o jeho přesunu na jižní Moravu mnohé překvapila, ne však trenéra Čermáka.

„Věděli jsme to už delší dobu. Pleky teď řeší osobní problémy, čeká přírůstek do rodiny a zkrátka se rozhodl, že bude působit v Brně. My mu můžeme jedině děkovat, že se loni vrátil na závěr sezony a výraznou měrou nám pomohl k návratu do extraligy,“ řekl Čermák smířlivě. Pokračovat v mateřském klubu nebude ani ostřílený zadák Petr Hořava, který si plácl s prvoligovou Slavií. Naopak vše nasvědčuje tomu, že Jaromír Jágr si líté boje na nejvyšší úrovni ujít nenechá a i v nadcházejícím ročníku povede svou družinu do boje jak na ledě, tak mimo něj.

„Jarda by se měl normálně zapojit do tréninku. Fyzické testy dnes sice nepodstoupil, ale sklouznout se určitě půjde a my s ním počítáme už od začátku sezony. Potřebuje teď shodit pár kilo a dostat se na svou váhu, k čemuž mu nejvíce pomohou zápasy, takže předpokládáme, že nastoupí i v přípravě,“ prozradil Čermák, který chce v přátelských utkáních dát šanci také mladým odchovancům. O místo v sestavě tak zabojují i útočník Adam Kalaj a obránce Jakub Müller, navrátilci z Finska, kteří jsou doma zatím na zkoušku. Také od jejich výkonů se bude odvíjet další aktivita klubu na hráčském trhu.

„Kádr bychom ještě chtěli doplnit, ale jsme limitováni určitým rozpočtem a myslím si, že v rámci možností jsme posílili dobře. Uvidíme, jak to bude vypadat v přípravných zápasech a pak na to případně budeme reagovat,“ naznačil Čermák. Ukvapená rozhodnutí ale dělat nechce.

„Jsem ve spojení s Petrem Tonem, takže vím, že třeba na Spartě mají hodně hráčů. Soupisku mají nabitou a do sestavy se určitě všichni nedostanou. Budeme čekat, jací hráči se uvolní a za jakých podmínek. Potom zvážíme, zda by pro nás byli přínosem,“ vysvětlil. O kvalitách už podepsaných akvizic nepochybuje.

„Davida Stacha známe velmi dobře a víme, co od něj čekat. Brendan O’Donnell je střelec. Prosazoval se jak v Americe, tak loni v EBEL lize. Brady Austin je fyzicky velmi dobře vybavený defenzivní obránce, který by měl být platný jak při hře pět na pět, tak zejména v oslabení,“ zakončil Čermák své hodnocení.

První přátelské utkání sehrají Rytíři v úterý 30. července v Litvínově, na domácím ledě se představí ve čtvrtek 1. srpna od 17:30 hodin.


Autor: (jk) 1. foto

  FOTO: Na auto jedoucí směrem ke Kladnu spadl strom, řidička je naštěstí v pořádku

 2. pozvánka

  Přijďte v pondělí 23. září od 16 hodin na ČEZ stadion na akci Týden hokeje!

 3. povidka

  Povídka Kladenských listů: A nezapomeň 1

 4. pozvánka

  Zoopark Zájezd se už podruhé zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, můžete se přidat i vy

 5. zprávy

  Na Mayrovce bude slavnostně zahájena výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku

 6. pozvánka

  Ve Slaném se bude opět na rožni vyhřívat uherský býk

 7. info z radnice

  Zasedání kladenských zastupitelů se neslo v duchu boje o divadlo

 8. krimi

  Zloděj přestřihl zámek a ukradl důchodci elektrokolo za 17 tisíc

 9. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Arga, chcete ho?

 10. krimi

  Zloděj se ve Velvarech vloupal do trafiky, nakradl cigarety za 30 tisíc

 11. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Alpa, chcete ho?

 12. info z radnice

  Město zúžilo vozovku u přechodu v ulici Cyrila Boudy. Chce ochránit školáky

 13. foto

  FOTO: Sportovní areály města Kladna pořádaly Seniorský pětiboj

 14. pozvánka

  Kladenský Labyrint pořádá narozeninovou oslavu

 15. foto

  FOTO: Kladenský maratón odstartoval primátor Jiránek

 16. pozvánka

  Central a město Kladno zvou na odpoledne plné aktivit nejen pro děti

 17. zprávy

  V knihovně se uskutečnilo veřejné setkání nad projekty občanů Kladna

 18. krimi

  Krajská knihovna v Kladně zahájila stavbu centrálního depozitáře

 19. krimi

  Kladenští policisté vyhlásili pátrání po pohřešované mladistvé dívce

 20. foto

  FOTO: V sobotu se konal již šestý ročník Lidického okruhu