Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Psí útulek Bouchalka představuje Rózu, chcete ji?

Středa, 9. října 2019 07:00

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky starajícími se o psí útulek Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál, ve kterém každý den představí jednoho „hafana“. Můžete si ho adoptovat, nebo jen vyvenčit. Dnešní hrdinkou je fenka Róza.

Psí útulek Bouchalka představuje Rózu, chcete ji? (Foto: Zdenka Fürst)

AKUTNÍ ADOPCE! PODRUHÉ V ÚTULKU A OPĚT DLOUHÉ MĚSÍCE BEZ DOMOVA.

Rózička je hodná, laskavá, klidná a moudrá jako každá babička z pohádky. Je narozená v roce 2006. Je to krásná kříženka velkého knírače, dnes se k jejímu černému kožíšku přidaly šediny moudrosti.

Před několika lety ji z jiného útulku adoptovali lidé, kteří se o ni bohužel dál nemohli starat, a tak se Róza ocitla zase v útulku. Je zde opět již delší dobu bez zájemců o adopci, konkrétně od ledna 2019.

Róza je pejsek s velkým a laskavým srdíčkem. Vzhledem ke svému věku je již klidnější a rozumná. Miluje procházky v poklidném tempu s někým, kdo se s ní bude kochat přírodou. Rozhodně však ještě nepatří do starého železa. Na svůj věk je to pořád ještě zdravý a aktivní pejsek, který rád objevuje a pozoruje, kde se co šustne.

Povahově by se dala popsat jako srdečná, hodná, zvídavá a velmi kontaktní. Kdykoliv se zastavíte a sednete si do trávy, Róza si k vám ráda přisedne a bude pozorovat okolí.

Na vodítku netahá a jde ukázněně se svým pánem. Bez vodítka vám zcela jistě půjde u nohy, ale my to pro jistotu nezkoušeli.

Hodila by se spíše ke starším lidem, případně ke klidné rodině s velkými dětmi, také k mladým lidem, kteří na ni nebudou spěchat a dají jí dostatečné množství klidu a lásky, kterou potřebuje. Dříve žila s kočkami a měla by s nimi tedy v klidu vycházet. Na jiné psy již nereaguje tak pěkně, hodí se tedy jako psí jedináček.

Jelikož je to už starší pejsek, byla by vhodnější k někomu s baráčkem a zahrádkou. Ovšem s přístupem do tepla, aby nemusela trávit chladné dny a noci na zahradě nebo v kotci. Případně je vhodná i do bytu.

Róza je starší psí dáma černé barvy, takže vás pravděpodobně nezaujme na první pohled, ale garantuji vám, že bude stačit jedna procházka a odejdete naprosto okouzleni tím, jak úžasná fenečka to je. Říká se, že každý pejsek je jiný a výjimečný, a u Rózičky to platí obzvlášť. Ten klid, který vás obklopí, když s ní jdete na procházku, je vyloženě za odměnu. Ovládá základní poslušnost a povely „sedni“ nebo „zůstaň“ jí nejsou vůbec cizí.

Pokud tedy uvažujete nad adopcí, máme pro vás jasného kandidáta, protože tak hodný pejsek, jako je ona, je vzácný a odměnou pro každého pejskaře. Tak moc dlouho neváhejte, protože Rózička je jenom jedna!

V případě zájmu o pejska pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi vám sdělíme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme. Poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově. Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně, nebo telefonicky.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE: 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst