Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Herní čas
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Kroužky Labyrintu

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 16. Červenec 2019 07:50

Kladenské listy přinášejí tradiční přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Tento týden se můžete vydat například do Lhotky u Mělníka na Dny lidové architektury, v Mníšku pod Brdy vás čeká Skalecká pouť a na brdských kopcích akce Kolo pro život. V Zruči nad Sázavou si zase okusíte netradiční sporty. 

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech (Foto: KL)

Akce o víkendu 20. a 21. července

Cihlafest (20. července)

Benefiční open air festival Cihlafest se uskuteční v zahradách Chráněného bydlení Fara v obci Slapy. Už od deseti hodin dopoledne se návštěvníci mohou zapojit do aktivit, tvořit ve výtvarných dílnách a ochutnávat lahůdky nabízené v příjemném venkovním prostředí. Pro děti bude připraven prostor k hraní a zahradní bazének. Po celý den se na venkovních scénách hrají divadelní představení, koncerty kapel a pro neposedné děti i dospělé budou nachystány rozmanité workshopy. Zlatým hřebem akce je večerní divadelní představení Studia DVA Vzhůru do divočiny s Karlem Rodenem a Janou Krausovou v hlavních rolích. Festival pořádá společnost Portus Praha a náleží k doprovodnému programu benefiční sbírkové kampaně Akce Cihla, která pomáhá lidem s mentálním postižením na jejich cestě k důstojnějšímu a smysluplnějšímu životu. Více se dočtete ZDE: 

Skalecká pouť (20. července)

Hlavním bodem tradiční Skalecké pouti je pochod procesí, které poputuje na Skalku za hudebního doprovodu komorního souboru Ritornello. Muzikanti z tohoto hudebního uskupení se zabývají primárně hudbou 16. a 17. století, svojí produkcí tak vykouzlí neobyčejnou atmosféru dávných časů. Následovat bude slavnostní mše svatá za doprovodu rodinné kapely Familion. V rámci programu vystoupí také finalisté Brdského kosa 2019, Jana Kirschner, Pavlína Filipovská a kapely Circus Problem a Dead Daniels. Více se dočtete ZDE: 

Dny lidové architektury ve Lhotce u Mělníka (20. července)

Regionální muzeum Mělník pořádá slavnostní zahájení Dnů lidové architektury ve Lhotce u Mělníka, jehož součástí je křest průvodce Lidové stavby Středočeského kraje – severozápad a následný doprovodný program. Pro návštěvníky jsou připraveny rozmanité akce, mezi jinými například jarmark tradičních lidových řemesel, vystoupení folklorních souborů, komentované prohlídky a výstava Skalní obydlí na Kokořínsku. Více se dočtete ZDE: 

Kolo pro život – Trans Brdy (20. července)

Pro milovníky cyklistiky a projížděk krásnou přírodou je na sobotu 20. července připraven závod Kolo pro život s podtitulem Trans Brdy. Brdským lesům, kterými vedou trasy závodu, se přezdívá „ráj bikerů z Prahy“ – toto označení dokazuje, že se jedná o cyklisty vyhledávaný a oblíbený terén. I v případě, že soutěžení neholdujete a raději se projíždíte jen rekreačně, na Kolo pro život dorazte. Jedná se totiž nejen o závody, ale rovněž o nesoutěžní projížďku určenou široké veřejnosti, ideální pro sportovce jakéhokoliv stupně pokročilosti. Terén tratí vedených po brdských stezkách sice kondici účastníků prověří, ale součástí tras jsou i rovinaté úseky s úžasnými vyhlídkami vhodnými k odpočinku. Pro rodiny s dětmi je dokonce připravena alternativní „Family trasa“. Více se dočtete ZDE: 

Odpoledne s netradičními sporty (20. července)

V zámeckém parku ve městě Zruč nad Sázavou proběhne v sobotu 20. července zábavné Odpoledne s netradičními sporty. Instruktoři, kteří budou po celou dobu akce přítomni, návštěvníkům vysvětlí pravidla rozmanitých a zajímavých sportů, popřípadě pomohou s jejich aplikováním. Účastníci si budou moci vyzkoušet například kanjam, slackline, spikeball, indoboard, kubb nebo crossminton. Součástí akce bude turnaj ve 1sv1 fotbálku. Připraveno bude občerstvení i lahodná káva a hlavně – celé odpoledne bude naplněno optimistickou a veselou soutěžní náladou. Více se dočtete ZDE: 

Odpoledne s Jamesem Wattem aneb parní stroje na Konopišti (21. července)

V neděli 21. července se v Růžové zahradě státního zámku Konopiště bude konat už druhý ročník neobvyklého parního festivalu. Návštěvníkům budou přestaveny rozmanité funkční parní stroje z různých období. K vidění bude například Meyerův parní stroj, lokomobila s flašinetem, hasičská stříkačka a mnoho dalších neobvyklých exemplářů. Dále jsou na programu různé akce, mimo jiné steampunková módní přehlídka, bojové umění Sherlocka Holmese nebo ukázky rukodělných řemesel. Více se dočtete ZDE:

Autor: (red) 1. foto

  FOTO: Na auto jedoucí směrem ke Kladnu spadl strom, řidička je naštěstí v pořádku

 2. pozvánka

  Přijďte v pondělí 23. září od 16 hodin na ČEZ stadion na akci Týden hokeje!

 3. povidka

  Povídka Kladenských listů: A nezapomeň 1

 4. pozvánka

  Zoopark Zájezd se už podruhé zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, můžete se přidat i vy

 5. zprávy

  Na Mayrovce bude slavnostně zahájena výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku

 6. pozvánka

  Ve Slaném se bude opět na rožni vyhřívat uherský býk

 7. info z radnice

  Zasedání kladenských zastupitelů se neslo v duchu boje o divadlo

 8. krimi

  Zloděj přestřihl zámek a ukradl důchodci elektrokolo za 17 tisíc

 9. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Arga, chcete ho?

 10. krimi

  Zloděj se ve Velvarech vloupal do trafiky, nakradl cigarety za 30 tisíc

 11. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Alpa, chcete ho?

 12. info z radnice

  Město zúžilo vozovku u přechodu v ulici Cyrila Boudy. Chce ochránit školáky

 13. foto

  FOTO: Sportovní areály města Kladna pořádaly Seniorský pětiboj

 14. pozvánka

  Kladenský Labyrint pořádá narozeninovou oslavu

 15. foto

  FOTO: Kladenský maratón odstartoval primátor Jiránek

 16. pozvánka

  Central a město Kladno zvou na odpoledne plné aktivit nejen pro děti

 17. zprávy

  V knihovně se uskutečnilo veřejné setkání nad projekty občanů Kladna

 18. krimi

  Krajská knihovna v Kladně zahájila stavbu centrálního depozitáře

 19. krimi

  Kladenští policisté vyhlásili pátrání po pohřešované mladistvé dívce

 20. foto

  FOTO: V sobotu se konal již šestý ročník Lidického okruhu