Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Předplatné do divadla
 • Labyrint

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 16. července 2019 07:50

Kladenské listy přinášejí tradiční přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Tento týden se můžete vydat například do Lhotky u Mělníka na Dny lidové architektury, v Mníšku pod Brdy vás čeká Skalecká pouť a na brdských kopcích akce Kolo pro život. V Zruči nad Sázavou si zase okusíte netradiční sporty. 

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech (Foto: KL)

Akce o víkendu 20. a 21. července

Cihlafest (20. července)

Benefiční open air festival Cihlafest se uskuteční v zahradách Chráněného bydlení Fara v obci Slapy. Už od deseti hodin dopoledne se návštěvníci mohou zapojit do aktivit, tvořit ve výtvarných dílnách a ochutnávat lahůdky nabízené v příjemném venkovním prostředí. Pro děti bude připraven prostor k hraní a zahradní bazének. Po celý den se na venkovních scénách hrají divadelní představení, koncerty kapel a pro neposedné děti i dospělé budou nachystány rozmanité workshopy. Zlatým hřebem akce je večerní divadelní představení Studia DVA Vzhůru do divočiny s Karlem Rodenem a Janou Krausovou v hlavních rolích. Festival pořádá společnost Portus Praha a náleží k doprovodnému programu benefiční sbírkové kampaně Akce Cihla, která pomáhá lidem s mentálním postižením na jejich cestě k důstojnějšímu a smysluplnějšímu životu. Více se dočtete ZDE: 

Skalecká pouť (20. července)

Hlavním bodem tradiční Skalecké pouti je pochod procesí, které poputuje na Skalku za hudebního doprovodu komorního souboru Ritornello. Muzikanti z tohoto hudebního uskupení se zabývají primárně hudbou 16. a 17. století, svojí produkcí tak vykouzlí neobyčejnou atmosféru dávných časů. Následovat bude slavnostní mše svatá za doprovodu rodinné kapely Familion. V rámci programu vystoupí také finalisté Brdského kosa 2019, Jana Kirschner, Pavlína Filipovská a kapely Circus Problem a Dead Daniels. Více se dočtete ZDE: 

Dny lidové architektury ve Lhotce u Mělníka (20. července)

Regionální muzeum Mělník pořádá slavnostní zahájení Dnů lidové architektury ve Lhotce u Mělníka, jehož součástí je křest průvodce Lidové stavby Středočeského kraje – severozápad a následný doprovodný program. Pro návštěvníky jsou připraveny rozmanité akce, mezi jinými například jarmark tradičních lidových řemesel, vystoupení folklorních souborů, komentované prohlídky a výstava Skalní obydlí na Kokořínsku. Více se dočtete ZDE: 

Kolo pro život – Trans Brdy (20. července)

Pro milovníky cyklistiky a projížděk krásnou přírodou je na sobotu 20. července připraven závod Kolo pro život s podtitulem Trans Brdy. Brdským lesům, kterými vedou trasy závodu, se přezdívá „ráj bikerů z Prahy“ – toto označení dokazuje, že se jedná o cyklisty vyhledávaný a oblíbený terén. I v případě, že soutěžení neholdujete a raději se projíždíte jen rekreačně, na Kolo pro život dorazte. Jedná se totiž nejen o závody, ale rovněž o nesoutěžní projížďku určenou široké veřejnosti, ideální pro sportovce jakéhokoliv stupně pokročilosti. Terén tratí vedených po brdských stezkách sice kondici účastníků prověří, ale součástí tras jsou i rovinaté úseky s úžasnými vyhlídkami vhodnými k odpočinku. Pro rodiny s dětmi je dokonce připravena alternativní „Family trasa“. Více se dočtete ZDE: 

Odpoledne s netradičními sporty (20. července)

V zámeckém parku ve městě Zruč nad Sázavou proběhne v sobotu 20. července zábavné Odpoledne s netradičními sporty. Instruktoři, kteří budou po celou dobu akce přítomni, návštěvníkům vysvětlí pravidla rozmanitých a zajímavých sportů, popřípadě pomohou s jejich aplikováním. Účastníci si budou moci vyzkoušet například kanjam, slackline, spikeball, indoboard, kubb nebo crossminton. Součástí akce bude turnaj ve 1sv1 fotbálku. Připraveno bude občerstvení i lahodná káva a hlavně – celé odpoledne bude naplněno optimistickou a veselou soutěžní náladou. Více se dočtete ZDE: 

Odpoledne s Jamesem Wattem aneb parní stroje na Konopišti (21. července)

V neděli 21. července se v Růžové zahradě státního zámku Konopiště bude konat už druhý ročník neobvyklého parního festivalu. Návštěvníkům budou přestaveny rozmanité funkční parní stroje z různých období. K vidění bude například Meyerův parní stroj, lokomobila s flašinetem, hasičská stříkačka a mnoho dalších neobvyklých exemplářů. Dále jsou na programu různé akce, mimo jiné steampunková módní přehlídka, bojové umění Sherlocka Holmese nebo ukázky rukodělných řemesel. Více se dočtete ZDE:

Autor: (red) 1. sport

  Fotbalisté Kladna si spravili chuť, ve Slaném vyhráli přesvědčivě 7:1!

 2. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Habíka, chcete ho?

 3. video

  Divokou jízdu motorkáře na Slánsku ukončila namířená zbraň

 4. zprávy

  Demolice mostu u Brandýsku uzavře ze soboty na neděli dálnici D7

 5. video

  Jarda Tauber tvoří písně pro sestru kladenské hokejové hvězdy

 6. krimi

  Poznáte pachatele, který v Kladně značně poškodil dveře prodejny?

 7. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Marleyho, chcete ho?

 8. sport

  Legenda legendám: Fanoušci vydražili dresy za téměř 2 miliony korun. Nejdražší byl ten Jágrův!

 9. krimi

  Lidem už otrnulo, stále častěji porušují platná nařízení

 10. zprávy

  Středočeský kraj dostane úvěr na poskytnutí půjček živnostníkům

 11. krimi

  Stavbu v Buštěhradu navštívil zloděj, nakradl nářadí za bezmála čtvrt milionu

 12. pozvánka

  Kladenské dvorky se letos uskuteční, ale jinak, než je znáte

 13. krimi

  Pomozte policii najít pohřešovaného muže, neozval se od Vánoc

 14. zprávy

  Hlasovat v participativním rozpočtu kraje můžete už jen pár dní

 15. krimi

  Neviděli jste modré kolo Ghost? V Kladně bylo ukradeno

 16. info z radnice

  Zástupci města Kladna představili občanům plánované investice

 17. krimi

  V Rozdělově někdo poničil autobusovou zastávku

 18. info z radnice

  Dny města Kladna jsou letos zrušeny, uskuteční se jen malý festival

 19. foto

  Špotáková odstartovala sezonu a na Sletišti zazářila: Celý týden jsem cítila nervozitu

 20. krimi

  O víkendu řešili strážníci v Kladně rušení nočního klidu