Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Parádní výkon Víta Hlaváče přinesl výborný osobák

Neděle, 14. Červenec 2019 18:38

Atletické mistrovství Evropy do 23 let nabídlo další skvělé představení kladenského závodníka. Chodec Vít Hlaváč dosáhl na dvacetikilometrové trati výkonu 1:26,55 h, což znamená vylepšení osobního maxima o dvě minuty. Za desítkou nejlepších zůstal jen těsně, na celkově jedenácté pozici.

(Ilustrační foto: Archiv Vítka Hlaváče)

Na půlkilometrovém okruhu kolem nábřeží začal v konkurenci dvaceti startujících trochu rozvážněji, ale postupem času výrazně zrychlil a dva kilometry před cílem již byl na zmíněné pozici. „Začal jsem podle plánu pomaleji na konci startovního pole. Počasí bylo celkem slušné – s teplotou kolem 22 °C. Pouze na jedné rovince trochu foukal vítr. Brzy po začátku jsem dostal žlutou kartu, ale potom jsem se chytil s Italem a postupně jsme začali stahovat ostatní před námi. Krize trochu přišla kolem čtrnáctého kilometru, kdy jsem byl dvakrát napomínán za špatnou techniku. Začal jsem si dávat větší pozor a protože jsem měl dostatek síly a soupeřům před námi naopak docházely, tak z toho bylo nakonec jedenácté místo. Musím říci, že od rána jsem se cítil velmi dobře a jsem nesmírně šťastný jak z výsledného času, tak i umístění,“ konstatoval s radostí v hlase Vít Hlaváč, který tak zároveň vyhrál sázku s předsedou A. C. Tepo Kladno Jiřím Klesnilem, že v případě výsledku pod 1:27 h bude moci svému šéfovi tykat!