Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kladno nechá prověřit regulační plán staré průmyslové zóny

Neděle, 14. července 2019 10:00

Regulační plán pro rozvoj staré průmyslové zóny Vojtěšské huti, který nechalo vypracovat bývalé vedení města, nechá nyní Kladno prověřit. Někteří kritici tvrdí, že je omezující pro rozvoj podnikání v dané lokalitě a že nerespektuje ekologické znečištění lokality.

Kladno nechá prověřit regulační plán staré průmyslové zóny (Foto: KL)

Regulační plán upravující systém výstavby a rozsah dalšího rozvoje lokality je podle desítek tamějších podnikatelů údajně příliš svazující, vadí jim i jeho nejednoznačné formulace. Dokument počítá se zachováním industriálních památek a preferuje také výstavbu nových bytů. Kritikům vadí, že není respektováno ekologické znečištění lokality. V minulosti byly sice některé části sanovány, ale podle primátora Dana Jiránka pouze na úrovni průmyslové výroby, ale už ne pro stavbu bytů. To by mohlo být výrazně dražší.

Územní plán Kladna doplňují celkem čtyři regulační plány, týkají se Vojtěšské huti, centra města, okolí Štechovy ulice a čtvrti Podprůhon. Ta je jednou z nejstarších částí města. Regulační plány mají případným investorům upřesňovat podmínky a limity pro výstavby tak, aby byla například zajištěna ochrana historických staveb a také srozumitelnost využití daného území. Regulační plán Vojtěšská huť řeší území o rozloze 113 hektarů, na kterém jsou v provozu desítky firem.

Autor: (kh)