Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Začátek přípravy přinesl porážku Kladna s Tatranem Rakovník

Sobota, 13. července 2019 19:06

Fotbalisté SK Kladno si v úvodním přípravném zápase neporadili s týmem Tatranu Rakovník a na jeho hřišti prohráli 3:5, přestože po prvním poločase vedli v poměru 3:2.

Ilustrační foto: KL

Tatran Rakovník SK Kladno 5:3 (2:3)

V kladenském dresu se vedle dorostenců objevila po pětileté přestávce staronová tvář, záložník Jan Švambera. V první půli bylo ve hře hostů hodně pohybu, hrálo se na jeden dotyk, dařilo se i v útoku, z čehož pramenilo vedení 2:0 a 3:1. Kladeňáci si vytvořili i další příležitosti, které bohužel nezrealizovali. Po změně stran se projevila na svěřencích Jana Pejši únava z velkého objemu tréninku, zvláště u těch, kteří předtím měli výpadky. Tým fyzicky nestíhal, hra se zpomalila, čehož Tatran dokázal využít. Paradoxně dva góly domácích vstřelil exkladenský Nesládek.

„Bohužel se vzhledem k velké účasti mladíků v sestavě nakupilo příliš mnoho naivních chyb. Čtyři branky jsme si dali prakticky sami, nebo jsme je nabídli soupeři jako na podnose. Pokud se týká Honzy Švambery, již na jaře se vrátil ze Švýcarska  a měl by působit jako trenér u dorostu. Oslovil jsem ho, protože je stále ještě mladý, jestli to nechce přece jen znovu zkusit na hřišti i jako hráč. Výzvu přijal a uvidí se co dále. Zatím má velké tréninkové manko i nadváhu a ví, že potřebuje jen trénovat a trénovat,“ doplňuje kladenský kouč Jan Pejša.

Branky Kladna: V. Procházka, Růžička, Kraus

Kladno: Vokoun (46. Kleimond) – Čížek, Abrham, Janda, Stříška – Růžička (46. Švambera), Pechr – Dejčmar, V. Procházka, Richter – Kraus ( 65. Donát).

Autor: (rc)