Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Super! Nikola Pöschlová postoupila do finále

Sobota, 13. Červenec 2019 08:54

Mistrovství Evropy do 23 let začalo pro kladenské atletické naděje skvěle. Jako první nastoupila tyčkařka Nikola Pöschlová ke kvalifikačním skokům o tyči. Nejlepším letošním výkonem 4,15 m skončila na devátém místě, což bohatě stačilo mezi postupující finálovou dvanáctku!

Nikola Pöschlová (Ilustrační foto: Ondřej Hadrbolec)

Nikola Pöschlová začala skákat na výšce 3,75 m, kterou zdolala na první pokus, stejně jako následující výšky 3,90 a 4,05 metru. Na zmíněných 4,15 potom potřebovala pokusy dva. „Jsem nesmírně šťastná, že se mi podařilo postoupit. Byla sice trochu zima, kterou moc nemusím, ale naštěstí proti dopoledni nepršelo. Již při rozcvičování jsem se cítila skvěle, což u mě nebývá zvykem. Podobně mi vycházela i technika, se kterou jsem se dosud trochu trápila. Mrzí mě třetí pokus na 4,25, což by znamenalo můj osobák. I když jsem měla nad laťkou ještě rezervy, lehce jsem ji shodila. Velkou oporou mi byla moje rodina, která mě přijela povzbuzovat. Možná, jsem si vše schovala na finále,“ konstatovala rozesmátá a přešťastná Nikola Pöschlová.

Finále ženské tyčky je na programu v Gävle v neděli 14. července od 17:05. Ve 14:15 startuje chůze mužů na 20 km s druhým zástupcem A. C. Tepo Kladno Vítem Hlaváčem.

Autor: (rc)