Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Zdrogovaný řidič v kradeném autě ujížděl policii, u Kačice havaroval

Pátek, 12. Červenec 2019 07:30

Jel kradeným autem opatřeným poznávací značkou odcizenou z jiného vozidla, před jízdou se posilnil drogami a ani ho netrápilo, že má soudem vyslovený zákaz řízení. Když čtyřiapadesátiletého muže chtěli policisté v Srbech zastavit ke kontrole, měl příliš mnoho důvodů sešlápnout namísto brzdy plyn a také tak učinil. Jeho úprk záhy skončil na poli, kam vyjel, když ve vysoké rychlosti nezvládl řízení.

Zdrogovaný řidič v kradeném autě ujížděl policii, u Kačice havaroval (Foto: Casualspectator)

V rámci běžné silniční kontroly chtěli policisté v neděli 7. července odpoledne v Srbech zastavit ke kontrole osobní oktávii, která se přiřítila od Tuchlovic. Muž za jejím volantem však na výzvy nereagoval a naopak zrychlil. Hlídka se ho jala pronásledovat a velmi záhy ho dopadla na poli mezi Srby a Kačicí, kam „zaparkoval“, když ve vysoké rychlosti nezvládl řízení.

Při zadržení kladl odpor, čímž si vysloužil použití donucovacích prostředků. Pak začaly jeden po druhém vyplouvat na povrch důvody, proč nechtěl zastavit ke kontrole. Ukázalo se, že před jízdou požil drogy a hned několik podstatných skutečností odhalila lustrace. Čtyřiapadesátiletý muž podle ní totiž na základě soudního rozhodnutí nesmí řídit motorová vozidla. Automobil, kterým jel, byl navíc kradený stejně jako poznávací značky, jež byly odcizeny z jiného vozu.

Zatímco se na místo sjížděli nehodáři a technici a hlídka prováděla lustraci, vycítil muž šanci a dal se na útěk do pole, kde chtěl zmizet ve vysokém porostu. Ani tentokrát však policistům neproklouzl a o pár minut později už s nimi cestoval na služebnu.

Proč se na místě sjela pětice služebních vozidel, objasnila policejní mluvčí Michaela Nováková: „Na místě zasahovala hlídka policistů z Obvodního oddělení Stochov, nehodu přijeli zajistit dopravní policisté a protože bylo vozidlo kradené, byli přivoláni také technici k zajištění stop. Jelikož se muž opakovaně pokusil uniknout, přivolán byl také psovod a na pomoc přijela další hlídka pořádkové služby.“

Čtyřiapadesátiletého muže policisté okamžitě začali vyšetřovat pro maření výkonu úředního rozhodnutí, vzhledem k jeho dalším prohřeškům se ale šetření patrně ještě znatelně rozšíří.


Autor: (jk)