Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Nikola Pöschlová: Cílem je postup do finále a potom se uvidí

Čtvrtek, 11. července 2019 10:00

Druhým zástupcem A. C. Tepo Kladno bude na mistrovství Evropy do 23 let ve švédském Gävle nejzkušenější závodnice, tyčkařka Nikola Pöschlová. Také pro ni to bude poslední vystoupení na některém z mládežnických šampionátů.

Foto: Archiv N. Pöschlové

Dlouho jste nemohla překonat kýžený B limit, který činil 4,13 metru. Zároveň jste věděla, že musíte skočit osobní rekord. Neměla jste strach, že nakonec tuto výšku neskočíte?

Teď mám trochu jiné priority. Začala jsem studovat medicínu na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, což je pro mě nyní nejdůležitější. Sport tak dělám spíše pro radost. Nakonec jsem pochopitelně ráda, že jsem oboje zvládla, jak první ročník, tak i limit.

Máte za sebou celou řadu šampionátů, ať už na evropské, nebo světové úrovni, častokrát jste reprezentovala Českou republiku v mezistátních utkáních. Jistě se chcete „rozloučit“ co nejlepším výkonem?

Pochopitelně chci předvést co nejlepší výkon.

Víte, které závodnice budou na startu. Čeká vás absolutní špička?

Co mám zprávy, tak by na startu by neměly chybět žádné holky, které mají co největší ambice. S mým dosavadním maximem budu, upřímně řečeno, patřit k těm slabším ve startovním poli.

Jak jste na tom s aktuální formou?

Teď o předchozím víkendu jsem se zúčastnila dvou závodů v Itálii. Bylo bohužel deštivo a trochu zima, tak jsem skočila pouze 4,02 a 4,04 metru.

Nedá se moc čekat, že by v Gävle bylo velké teplo. To vám vyhovuje více?

Teplo mám opravdu raději, ale budu se muset vyrovnat s klimatickými podmínkami, které nás v kvalifikaci, eventuálně i ve finále budou čekat.

Takže jaké konkrétní cíle si stanovíte stran umístění a výkonu?

O umístění vůbec neuvažuji. Vím, že laťka ve výšce třeba 4,30 je pro mě nedosažitelná. Proto chci nejdříve úspěšně zvládnout kvalifikační limit, postoupit do finále a pokud se sejde všechno pozitivní, tak si vytvořit osobní maximum.

Autor: (rc)