Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

U nás to není jen o florbalu. Učíme děti i jiné sporty, říká šéftrenér Kanonýrů

Čtvrtek, 11. července 2019 09:00

Je to sport, který děti už roky přitahuje. A dokázala to i červnová náborová akce florbalových Kanonýrů Kladno, kteří navštívili osm kladenských základních škol a florbal si pod jejich dozorem vyzkoušelo téměř tisíc žáků z prvních a druhých tříd.

U nás to není jen o florbalu. Učíme děti i jiné sporty, říká šéftrenér Kanonýrů (Foto: Karolína Dvořáková)

„Hlavní odezvu očekáváme v září, kdy budeme opakovat druhé kolo. A taky budeme zvát děti do sportovní haly BIOS, aby si vyzkoušely přímo trénink a staly se i ony Kanonýry,“ říká v rozhovoru pro Kladenské listy šéftrenér mládeže Kanonýrů Martin Czeczinkar.

Jaký tedy byl cíl červnových náborů?

Prvním cílem bylo ještě více posílit emoční vazbu ke sportu a k hodinám tělesné výchovy. Druhým bylo vzbudit zájem o naší činnosti a zvýšit povědomí o florbalu na Kladně. A to nejen u dětí, ale i u rodičů, učitelů, ředitelů škol. A třetím pak navázat partnerskou spolupráci se školami.

Podařilo se?

Věřím, že ano. V každé hodině měly děti pestrý obsah ve formě pohybových her, florbalu, soutěží i ukázky florbalových parádiček našimi hráči. Nechyběla ani ukázka jiného přístupu k dětem a předání dárkových předmětů. Věřím, že jsme je zaujali. A velmi nás těší i pozitivní zpětná vazba od zástupců škol. Pedagogové stojí o kroužky či o dlouhodobější účast florbalových trenérů v hodinách tělesné výchovy. Rádi by využili i naší erudice při florbalových turnajích mezi školami. Můžeme jim pomoci se zajištěním materiálního vybavení, využití sportovišť i realizaci tréninků pro družiny.

On je florbal u dětí hodně oblíbený, že?

Ano, u mládeže je florbal atraktivní především jako školní sport. Je nenáročný, takže se děti rády účastní kroužků i celé řady školních turnajů. Vzhledem k poslednímu mistrovství světa, které hostila v prosinci Praha a silné medializaci, si svou pozici florbal dál upevňuje a dostává se v tuzemsku i před tradiční sporty. Funguje v něm systém koncepční práce v mládeži od nejmenšího věku. A výsledek juniorské reprezentace, která získala letos historicky první titul mistrů světa, to jen potvrzuje.

A jak je to s popularitou florbalu na Kladně?

Tady podle mě ještě nedosáhl takové známosti, jakou by si v konkurenci ostatních sportů zasloužil. Na druhou stranu je tu oblíbená školní florbalová liga, které se účastní týmy z kladenských základních škol. Žáci zažívají zajímavou atmosféru i systém turnaje, který je může k florbalu přilákat. Ale kromě základních škol cílíme nábory i na mateřské školky.

Jak?

Chceme, aby rodiče malých dětí o nás věděli. Zároveň je chceme nalákat na naši sportovní třídu, kterou máme na 4. ZŠ. Rovněž pro děti ze školek chystáme nový projekt Kanonýrská školička a máme zájem se zapojit do trénování spolu s ostatními sporty v projektu Děti na startu.

Kolik je ve vašem klubu dětí?

155 hráčů a hráček do patnácti let, protože florbal je skvělým sportem pro kluky i holky. A celkem máme v Kanonýrech třináct dětských týmů.

Co v nich zažívají?

Hlavně zábavu, naváží nové kamarádské vazby. Nejoblíbenější jsou vždy vícedenní akce: letní turnaje, výjezdy na turnaje do zahraničí, soustředění. Lákadlem jsou i utkání našeho A-týmu pro hráče i rodiče v roli fanoušků. Navíc u nás to není jen o florbalu, v tréninkovém procesu se věnujeme i jiným sportovním hrám, pracujeme na všestranné sportovní stránce, hráče vzděláváme v oblasti výživy, regenerace, kompenzačních cvičení i mentální stránce.

Jak mohou rodiče své dítě k vám přihlásit?

V září chystáme náborové dny, kdy mohou k nám do haly BIOS přijít. Samozřejmostí je, že první tréninky jsou zdarma a dětem zapůjčíme i hokejky tak, aby si ověřily, jestli je florbal bude skutečně bavit. Více o náborech rodiče najdou na našich stránkách ZDE:.

U nás to není jen o florbalu. Učíme děti i jiné sporty, říká šéftrenér Kanonýrů (Foto: Karolína Dvořáková)

Autor: Karolína Dvořáková