Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Halloween v Labyrintu

U nás to není jen o florbalu. Učíme děti i jiné sporty, říká šéftrenér Kanonýrů

Čtvrtek, 11. Červenec 2019 09:00

Je to sport, který děti už roky přitahuje. A dokázala to i červnová náborová akce florbalových Kanonýrů Kladno, kteří navštívili osm kladenských základních škol a florbal si pod jejich dozorem vyzkoušelo téměř tisíc žáků z prvních a druhých tříd.

U nás to není jen o florbalu. Učíme děti i jiné sporty, říká šéftrenér Kanonýrů (Foto: Karolína Dvořáková)

„Hlavní odezvu očekáváme v září, kdy budeme opakovat druhé kolo. A taky budeme zvát děti do sportovní haly BIOS, aby si vyzkoušely přímo trénink a staly se i ony Kanonýry,“ říká v rozhovoru pro Kladenské listy šéftrenér mládeže Kanonýrů Martin Czeczinkar.

Jaký tedy byl cíl červnových náborů?

Prvním cílem bylo ještě více posílit emoční vazbu ke sportu a k hodinám tělesné výchovy. Druhým bylo vzbudit zájem o naší činnosti a zvýšit povědomí o florbalu na Kladně. A to nejen u dětí, ale i u rodičů, učitelů, ředitelů škol. A třetím pak navázat partnerskou spolupráci se školami.

Podařilo se?

Věřím, že ano. V každé hodině měly děti pestrý obsah ve formě pohybových her, florbalu, soutěží i ukázky florbalových parádiček našimi hráči. Nechyběla ani ukázka jiného přístupu k dětem a předání dárkových předmětů. Věřím, že jsme je zaujali. A velmi nás těší i pozitivní zpětná vazba od zástupců škol. Pedagogové stojí o kroužky či o dlouhodobější účast florbalových trenérů v hodinách tělesné výchovy. Rádi by využili i naší erudice při florbalových turnajích mezi školami. Můžeme jim pomoci se zajištěním materiálního vybavení, využití sportovišť i realizaci tréninků pro družiny.

On je florbal u dětí hodně oblíbený, že?

Ano, u mládeže je florbal atraktivní především jako školní sport. Je nenáročný, takže se děti rády účastní kroužků i celé řady školních turnajů. Vzhledem k poslednímu mistrovství světa, které hostila v prosinci Praha a silné medializaci, si svou pozici florbal dál upevňuje a dostává se v tuzemsku i před tradiční sporty. Funguje v něm systém koncepční práce v mládeži od nejmenšího věku. A výsledek juniorské reprezentace, která získala letos historicky první titul mistrů světa, to jen potvrzuje.

A jak je to s popularitou florbalu na Kladně?

Tady podle mě ještě nedosáhl takové známosti, jakou by si v konkurenci ostatních sportů zasloužil. Na druhou stranu je tu oblíbená školní florbalová liga, které se účastní týmy z kladenských základních škol. Žáci zažívají zajímavou atmosféru i systém turnaje, který je může k florbalu přilákat. Ale kromě základních škol cílíme nábory i na mateřské školky.

Jak?

Chceme, aby rodiče malých dětí o nás věděli. Zároveň je chceme nalákat na naši sportovní třídu, kterou máme na 4. ZŠ. Rovněž pro děti ze školek chystáme nový projekt Kanonýrská školička a máme zájem se zapojit do trénování spolu s ostatními sporty v projektu Děti na startu.

Kolik je ve vašem klubu dětí?

155 hráčů a hráček do patnácti let, protože florbal je skvělým sportem pro kluky i holky. A celkem máme v Kanonýrech třináct dětských týmů.

Co v nich zažívají?

Hlavně zábavu, naváží nové kamarádské vazby. Nejoblíbenější jsou vždy vícedenní akce: letní turnaje, výjezdy na turnaje do zahraničí, soustředění. Lákadlem jsou i utkání našeho A-týmu pro hráče i rodiče v roli fanoušků. Navíc u nás to není jen o florbalu, v tréninkovém procesu se věnujeme i jiným sportovním hrám, pracujeme na všestranné sportovní stránce, hráče vzděláváme v oblasti výživy, regenerace, kompenzačních cvičení i mentální stránce.

Jak mohou rodiče své dítě k vám přihlásit?

V září chystáme náborové dny, kdy mohou k nám do haly BIOS přijít. Samozřejmostí je, že první tréninky jsou zdarma a dětem zapůjčíme i hokejky tak, aby si ověřily, jestli je florbal bude skutečně bavit. Více o náborech rodiče najdou na našich stránkách ZDE:.

U nás to není jen o florbalu. Učíme děti i jiné sporty, říká šéftrenér Kanonýrů (Foto: Karolína Dvořáková)

Autor: Karolína Dvořáková 1. zprávy

  Více než 50 kontejnerů v Kladně podporuje děti z Klokánků

 2. krimi

  Správkyni sportoviště na Kablovce ohrožovali muži s mačetami

 3. zprávy

  Dobří andělé pomáhají i rodině ve Slaném

 4. info z radnice

  Společně v Kladně: Rozhodněte, které projekty se budou realizovat

 5. krimi

  Na nádraží v Kamenných Žehrovicích řádil zloděj, odnesl nářadí za 200 tisíc

 6. video

  VIDEO: Kladenské divadlo se připravuje na premiéru hry Miluju Tě, ale…

 7. pozvánka

  V kladenském kině Sokol vystoupí Ondřej Ruml se svou one man show

 8. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Luckyho, chcete ho?

 9. krimi

  Kladenští strážníci se o víkendu potýkali s vandaly i rušením nočního klidu

 10. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Karlíka, chcete ho?

 11. zprávy

  Obyvatelé Libušína si stěžují na hluk ze střelnic, jedna z nich možná skončí

 12. rozhovor

  Florbalisty ve středu požene osm stovek školáků. Je to výjimečná akce, říká šéf Kanonýrů

 13. foto

  FOTO: Kladenští kufroběžci letos vyběhli už poosmadvacáté

 14. foto

  Kladno vyhlásilo výsledky architektonické soutěže na počest rodáka Antonína Raymonda

 15. video

  Divadlo Lampion má za sebou premiéru pohádky Kde bydlí strach

 16. zprávy

  Kladenské autobusové nádraží bude mít nové označníky zastávek

 17. krimi

  Psychicky nemocný senior se potuloval Vrapicemi se sekerou v ruce

 18. sport

  Rytíře čeká první zápas ve zlatých dresech, fanoušky pak halloweenská atmosféra!

 19. foto

  Dr. Klaun v kladenské nemocnici rozesmál stovky dětí

 20. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Lupiče, chcete ho?