Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Psí útulek Bouchalka představuje Brika, chcete ho?

Čtvrtek, 11. července 2019 08:00

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky z psího útulku Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál, ve kterém každý den představí jednoho „hafana“. Můžete si ho adoptovat, nebo jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Brik.

Psí útulek Bouchalka představuje Brika, chcete ho? (Foto: Radek Havlíček)

Brik je překrásný kříženec kanadského retrívra (Nova Scotia duck tolling retrívr) s těžkým osudem. Narodil se předloni a jsou mu tudíž aktuálně téměř dva roky.

Brik je divoký, energický a rozjukaný mazel. Jako malé štěňátko byl zachráněn ze zlých podmínek, obletovaný a vypiplaný úžasnou paničkou, která z něj udělala skvělého psa. Bohužel se na ni upnul tak, že si ji začal hlídat. Nejdříve to bylo jen tak lehounce a pro rodinu skoro hezké a roztomilé. Bohužel se to ale dle očekávání zvrtlo a z nenápadného hlídání se stal problém. Brik si začal paničku hlídat i před rodinou a nakonec se situace pod špatným vedením vyhrotila tak, že psí žárlivec několikrát pokousal ostatní členy. Problém nezvládli, a tak putoval do útulku.

Venku a na neutrální půdě je to přátelský a hodný pes. K cizím lidem je absolutně bezproblémový. Potřebuje jen správně naučit své postavení v rodině a odbourat hned v počátcích jakékoliv bránění majitele. Problém může přenést i na prostor a hračky, proto se Brik celkově hodí ke zkušeným lidem, kteří si poradí s jeho správným vedením. Nejlépe pro jednoho, maximálně dva, kteří s ním dokážou správně pracovat. Je ještě mladý a může se tento špatný vzorec zcela odnaučit, ale bude to chtít čas a maximální opatrnost.

Samozřejmě je zcela nevhodný k dětem a starším lidem. Je to pes s hromadou energie i velkou silou. Potřebuje pohyb, výlety, zabavit a unavit. Je naopak vhodný na zahradu i do bytu, ale dostatek pohybu a psychická pohoda jsou pro něj naprosto nezbytné.

S fenami si rozumí, ale samce a jiná zvířata si vybírá, tam záleží, jak si padnou do oka. Venku na procházce jiné psy příliš neřeší a když jsou dál, nevšímá si jich.

V případě zájmu o pejska pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi vám sdělíme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme. Poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově. Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně, nebo telefonicky.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst