Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Jižní část parku u kladenského gymnázia do konce léta prokoukne

Středa, 10. Červenec 2019 08:53

Parkový prostor mezi ulicemi Cyrila Boudy a Purkyňova projde během letních prázdnin rozsáhlou rekonstrukcí. Z nevzhledného a nepřehledného místa vznikne příjemný, provzdušněný parčík se zelení a lavičkami. Přestavba začala v pondělí a potrvá zřejmě do konce srpna.

Jižní část parku u kladenského gymnázia do konce léta prokoukne (Foto: KL)

Revitalizovaný kout v jižní části náměstí 17. listopadu dnes působí neesteticky a určitě nevyvolává pocit bezpečí. To se v nadcházejících týdnech změní. Větší část dnes zpevněné plochy se promění v travnatou, zmizí neúčelné vyvýšené záhony, přebujelé neprostupné keře budou pročištěny a plocha se tak celkově zpřehlední.

„Chceme, aby zkrášlené místo vybízelo k odpočinku, bylo vzdušné, otevřené, elegantnější. Aby se tu neostýchaly posedět ani maminky s dětmi,“ uvedl primátor města Kladna Dan Jiránek.

Zhotovitelem stavby za 1 469 203 korun je firma A-MONIT Consulting. Stavební práce budou prováděny tak, aby nebylo narušeno hydroizolační zabezpečení betonového stropu civilního krytu, který se pod plochou rozkládá.


Autor: (red)