Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Vít Hlaváč: Doufám, že si budu s předsedou tykat!

Středa, 10. července 2019 10:00

V tomto a příštím týdnu se uskuteční evropské atletické šampionáty pro závodníky U23 resp. U20. Mezi startujícími bude hned kvarteto z klubu A. C. Tepo Kladno. Podívejme se nejen na jejich přání a cíle. Prvním je chodec Vít Hlaváč.

Foto: KL

Nelze začít jinak. Vaše sestra Klára, která se věnuje rovněž chůzi, ale jen necelé dva roky, získala stříbro na mistrovství ČR dorostu. Byl jste překvapen z jejího umístění?

Čekal jsem, že uspěje, i když v závodě se mohlo stát cokoliv. Určitě dokáže předvést i lepší výkon, ale věřil jsem, že by mohla skončit druhá. Měl jsem obrovskou radost, jak se dokázala rychle prosadit mezi nejlepší. Plánovali jsme spolu toto umístění, což se povedlo. Ale znovu opakuji, dokáže být ještě lepší.

Stačil jste před odletem na mistrovství Evropy třiadvacítek absolvovat krátké soustředění v Rumburce. Co vám ukázalo?

Soustředění chodců organizoval trenér Ivo Piták. Přítomna byla i Anežka Drahošová, která bude ve stejném termínu startovat na Letní světové univerziádě, takže jsme trénovali spolu. Po skončení soustředění jsem se cítil trochu unavený, ale již jsem si odpočinul a můj závod je na programu až v neděli 14. července, takže budu mít ve Švédsku ještě dost času dotrénovat a věřím, že vše dopadne dobře. Soustředili jsme se nejen na rychlost, ale i techniku, abych šel co nejvíce ekonomicky. Absolvovali jsme i rychlostní testy a určitě jsem na tom lépe než před Poděbrady, kde jsem si na 20km trati vytvořil osobák. Cítím to i při únavě, kdy dokážu jít stejně rychle jako v závodě.

Vzhledem k věku absolvujete svůj poslední mládežnický šampionát. Určitě se chcete rozloučit co nejlepším výkonem…

Spíše než na umístění myslím hlavně na výsledný čas. Určitě si chci vylepšit osobní maximum. Zatím činí bez čtyř vteřin 1:29 hod. Mám sázku s předsedou, že docílím času pod hranici 1:27 hod.

Máte přehled o konkurentech?

Určitě výborní budou Slováci. Co se týká ostatních, bude záležet, jestli dají přednost ME nebo pojedou na Světovou univerziádu. Teoreticky by nemusela být konkurence tak těžká jako na Evropském poháru v litevském Alytusu.

Počasí je tento týden určitě na absolvování závodu shovívavější než předchozí vedra. Vzhledem k poloze Švédska se dá předpokládat, že horké dny nebudou. Vyhovuje vám současné počasí?

Mně určitě. Vedra kolem 35 °C mně vadí. Navíc náš závod začíná až v 17 hodin. Trať povede středem města Gävle kolem řeky Gävlean po nábřeží na půlkilometrovém okruhu. Je to přístavní město ležící v Botnickém zálivu.

Prozraďte, jakou máte sázku s předsedou Jiřím Klesnilem. Týká se finanční motivace?

Kdepak. Když zaběhnu zmíněný čas pod osmdesát sedm minut, tak si s předsedou potykáme… (smích)      

Autor: (rc)