Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Psí útulek Bouchalka představuje Tobyho, chcete ho?

Středa, 10. Červenec 2019 08:00

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky z psího útulku Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál, ve kterém každý den představí jednoho „hafana“. Můžete si ho adoptovat, nebo jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Toby.

Psí útulek Bouchalka představuje Tobyho, chcete ho? (Foto: Radek Havlíček)

Tobyho majitel zemřel a on se ocitl bez domova i jistoty. Byť to může na první pohled vypadat jako jednoznačně smutná zpráva, možná ani není. Toby byl totiž celý život jen na svém dvorku. Nikdy nic nepoznal, ani vodítko, procházky, pořádné mazlení, válení na gauči, natožpak jiné psy. A měl jistotu v tom, že jeho život jiný nebude. Nyní má tedy Toby, krásný samec německého ovčáka narozený v roce 2016 po třech letech života šanci na nový start.

Toby je sice neználek, ale opravdu úžasný pes, který se během pár dní naučil hodně věcí. Jen dostal možnost, začal dohánět všechno, co neznal a neuměl. Moc ho to baví, miluje poznávání a hlavně pamlsky. Za ty je schopný velkých výkonů. Na vodítku už chodí vzorně, ale povely musí trénovat. Hračky a aport mu zatím nic neříkají, protože je nezná, ale rád se naučí, jak si hrát a bavit se. Je to klidný a pohodový pes, který objevuje svůj potenciál a bude rád za hodné lidi, mohou být klidně i starší.

Nežil v bytě, ale myslíme si, že v nějakém velkém s aktivními lidmi by si zvykl. Ale na zahradu je ideální, protože pobyt venku moc dobře zná. Jen chce trochu víc pozornosti, lásky a mazlení, než měl v předchozím domově.

Se psy není socializovaný, ale je to zvědavý a hodný kluk. Tedy by se při správném seznámení hodil i k jiné feně. A když se bude vše hezky trénovat, třeba si zvykne i na jiné samce, ale do jedné domácnosti bychom ho k psovi nedoporučili.

Nevíme, jaký má vztah k jiným zvířatům, nesetkával se s nimi. Stejně tak s dětmi, ke kterým není vhodný. K cizím lidem je v počátku nedůvěřivý a moc si jich nevšímá. Ale stačí pár pamlsků, klidný a pomalý přístup, člověk ho najednou začne zajímat a poté se s ním chce kámošit. Na svém pozemku by byl Toby i poměrně dobrý hlídač a bavily by ho asi i obchůzky.

V případě zájmu o pejska pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi vám sdělíme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme. Poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově. Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně, nebo telefonicky.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst