Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

O prodlouženém víkendu měly hlídky kladenských strážníků plné ruce práce

Úterý, 9. Červenec 2019 08:30

Díky hezkému a teplému počasí řešily hlídky Městské policie Kladno spoustu oznámení od občanů města na rušení nočního klidu. V některých případech stačilo pouze upozornění na nevhodné a hlučné chování. Jindy přestupek rušení nočního klidu řešili strážníci příkazem na místě.

O prodlouženém víkendu měly hlídky kladenských strážníků plné ruce práce (Foto: MP Kldno)

Jinak to ale bylo v případě lidí, kteří to přehnali s konzumací alkoholu. To je bohužel problém, na který občané upozorňují strážníky denně. Několik opilců skončilo v rukách lékařů, protože si kvůli svému stavu způsobili různá zranění.

To se týkalo také muže, kterému hlídka musela přivolat lékařskou pomoc poté, co to s konzumací alkoholu přehnal a pádem z lavičky přímo na ústa si způsobil krvácivé zranění. Jiný opilec potrápil obyvatele Vodárenské ulice. Muž zde křičel na obyvatele domu a svou tělesnou potřebu vykonával přímo pod balkony v přízemí. Dalšího opilce odvážela sanitka z parku u gymnázia. Muži zavolali lékařskou pomoc kolemjdoucí lidé, když viděli, jak upadl na zem a rozbil si hlavu. Při převozu této společensky unavené osoby museli zdravotníkům asistovat strážníci.

Neřešili ovšem jen takové případy. V neděli ráno oznámila obyvatelka domu v Ukrajinské ulici, že delší dobu neviděla svou sousedku, které je pětaosmdesát let. Žena obývá byt v přízemí panelového domu. Díky půjčenému žebříku se podařilo strážníkům nahlédnout do bytu oknem. Na zemi vedle postele ležela žena. Pootevřená ventilace v okně umožnila strážníkům s ní komunikovat. Seniorka hlídce sdělila, že upadla na zem a neví, kde je. Jednomu ze strážníků se podařilo okno otevřít a vstoupit do bytu. Druhý člen hlídky mezitím vyrozuměl lékařskou pomoc. Žena měla pohmožděninu v oblasti obličeje a ruky. Byla zmatená a dezorientovaná. Strážníci jí poskytli první pomoc a zůstali s ní až do příjezdu lékaře. Díky lustraci byl zjištěn telefonní kontakt na dceru zraněné, kterou informovali o celé události.

Autor: Alena Purkytová