Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Kladenští strážníci svádějí s opilci a lidmi bez domova nerovný boj

Čtvrtek, 4. Červenec 2019 07:02

V zimě se schovávají před mrazem, v létě před vedrem, nepořádek po sobě zanechávají stále stejný. Neukáznění bezdomovci zaměstnávají kladenské strážníky čím dál častěji. Zdaleka však nejsou jediní.

Kladenští strážníci svádějí s opilci a lidmi bez domova nerovný boj (Ilustrační foto: MP Kladno)

Čím dál častěji v poslední době hlídky městské policie řeší bezdomovce okupující chodby, schodiště a sklepení bytových domů. Jejich obyvatelé si často stěžují, že po nezvaných hostech zůstává v domě nepořádek a nesnesitelný zápach, jehož zdrojem jsou v lepším případě zbytky jídla, v horším exkrementy. Pokud strážníci zastihnou viníka přímo na místě, nechají ho nepořádek uklidit a vykážou ho z domu pryč, aby se kvůli němu na stejné místo následujícího dne vrátili. Ukázalo se totiž, že někteří nájemníci z dobré vůle bezdomovce vědomě vpouštějí dovnitř a ještě jim nosí jídlo. To se ale nelíbí zbylým obyvatelům domu, kteří přijdou do styku s nepořádkem, který po sobě bezdomovci zanechávají.

„Ti lidé pak žádají Městskou policii Kladno o zajištění nápravy. Pokud ale nebudou nájemníci spolupracovat a budou do domů pouštět neoprávněné osoby, prakticky nelze tento problém vyřešit,“ podotýká mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Její kolegy nezřídka zaměstnávají také opilci, kteří si v horkých letních dnech ustelou, kde se jim zrovna zachce. Například v úterý si stěžovala pracovnice jednoho z obchodů na pěší zóně v centru Kladna, že si jim přímo ve vchodu do prodejny ustlal muž. Strážníci na místě nalezli spícího muže bez trička a když se jim ho podařilo probudit, podrobili ho orientační zkoušce na alkohol – nadýchal přes tři promile. Potom se odebral domů dospat.

Kladenští strážníci svádějí s opilci a lidmi bez domova nerovný boj (Foto: MP Kladno)
Kladenští strážníci svádějí s opilci a lidmi bez domova nerovný boj (Foto: MP Kladno)

 

Kladenští strážníci svádějí s opilci a lidmi bez domova nerovný boj (Foto: MP Kladno)

Autor: (jk)