Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Kladenské Lego zaznamenalo významný nárůst zisku

Středa, 26. Červen 2019 07:20

Kladenský závod dánského výrobce stavebnic zaznamenal loni meziroční nárůst zisku o 37 milionů korun. Nárůst produkce činil podle účetní uzávěrky pět procent. Společnost očekává zisk i v letošním roce.

Kladenské Lego zaznamenalo významný nárůst zisku (Foto: KL)

V kladenském závodu, který funguje od roku 2000, pracují zhruba dva tisíce lidí. Stavebnice se zde kompletují, dekorují a balí.

Meziroční zisk tohoto závodu vzrostl v loňském roce o 37 milionů korun ze 191 milionů na 228 milionů korun. Informace pocházejí z výroční zprávy zveřejněné v obchodním rejstříku.

Tržby kladenské továrny loni přesahovaly 12,1 miliardy korun a v roce 2017 to bylo zhruba 11,5 miliardy korun. Výsledek hospodaření činil v loňském roce 295 milionů korun před zdaněním, o rok dříve to bylo 274 milionů korun.

Čistý zisk firmy vzrostl loni o 3,5 procenta, v přepočtu na zhruba 28 miliard korun. Dánský výrobce stavebnic má i další závody, ty se nacházejí v Dánsku, Maďarsku, Mexiku a Číně.

Autor: (kh)