Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Psí útulek Bouchalka představuje Fidu, chcete ji?

Středa, 26. Červen 2019 07:50

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky z psího útulku Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál, ve kterém každý den představí jednoho „hafana“. Můžete si ho rovnou adoptovat, nebo přijet jen vyvenčit. Dnešní hrdinkou je fenka Fida.

Psí útulek Bouchalka představuje Fidu, chcete ji? (Foto: Radek Havlíček)

Fida je velká fena v malém těle. Je to krásná, roční, maličká, ale houževnatá kříženka velšcorgiho.

Bohužel je zcela nesocializovaná a nevychovaná, tedy velice bázlivá a nedůvěřivá vůči všem a všemu novému. Potřebuje čas věci poznat, trpělivé majitele, kteří ji budou schopní učit, aby se její strach pomalu vytrácel.

Je vhodná do bytu i na zahradu k domečku, k hodným a klidným lidem, kteří jí dají stabilní zázemí a tolik klidu, kolik bude potřebovat. Pro svou povahu nemůže do rodiny s dětmi. Je snášenlivá s ostatními pejsky, ale k jiným domácím zvířatům se absolutně nehodí.

S Fidou je to na delší čas, ale až ve vás získá důvěru a oporu, tak se stane nejlepším přítelem a společníkem. Nicméně je potřeba počítat s tím, že začátky budou pomalejší, změna prostředí pro ni náročná a je nezbytné se jí správně věnovat a umět jí dát i dostatek klidu a prostoru.

V případě zájmu o pejska pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi vám sdělíme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme. Poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově. Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně, nebo telefonicky.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst