Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Kladenští kriminalisté zadrželi další distributory drog

Středa, 26. Červen 2019 07:10

Kladenští kriminalisté připravili na základě operativního šetření realizaci pod krycím názvem ADUR, kdy v minulých dnech zadrželi nejprve čtyři osoby, z toho jednu ženu, následně další dva podezřelé.

Kladenští kriminalisté zadrželi další distributory drog (Foto: PČR)

Třicetiletý obviněný muž byl zadržen ve spolupráci s policisty Obvodního oddělení Stochov při jízdě ve vozidle, kdy provedeným testem bylo navíc zjištěno, že řídil pod vlivem návykové látky.

Jednalo se o takzvané kurýry a distributory návykových látek, kteří jezdili pro drogy převážně do Prahy a následně je distribuovali v různých obcích na Kladensku.

V rámci akce byly provedeny dvě domovní prohlídky. Při nich byl použit speciálně vycvičený pes na vyhledávání drog z Celní správy, který v jednom z rodinných domů při prohlídce v trezoru nalezl pervitin. Dále byly při domovních prohlídkách zajištěny i jiné drogy, pravděpodobně se jednalo o marihuanu a hašiš, digitální váhy a jednorázové sáčky.

„Obviněno bylo šest osob ve věku třiadvaceti až třiačtyřiceti let a to z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dle ustanovení § 283 odst. 1 trestního zákoníku, za což jim hrozí až pět let za mřížemi,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková. 

Všichni obvinění se k trestné činnosti doznali a jsou vyšetřováni na svobodě.


Autor: (red)