Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

FOTO: Ve Středočeské knihovně byla zahájena výstava Ota Pavel – známý i neznámý

Středa, 26. června 2019 07:40

Středočeská vědecká knihovna v Kladně uspořádala ve středu 19. června slavnostní vernisáž výstavy Ota Pavel – známý i neznámý a ocenila vítěze v soutěži na téma povídek Oty Pavla.

Ve Středočeské knihovně byla zahájena výstava Ota Pavel – známý i neznámý (Foto: Tomáš Volf)

Na vernisáž výstavy o známém a slavném spisovateli se přišlo podívat více než 70 hostů včetně rodiny a příbuzných. Program byl bohatý, po úvodních proslovech byla předána ocenění dětem, které zvítězily ve výtvarné soutěži na téma Ota Pavel – oceněno bylo přes 50 prací, z nichž vystaveno v prostorách knihovny mohlo být jen 32. Děti přijely z Prahy, Strakonic, Plzně a dokonce až z Rožnova pod Radhoštěm, nechyběly ani dvě ceny pro „domácí“ ZŠ Oty Pavla Buštěhrad.

Vernisáž pak pokračovala projekcí čtyř filmů FAMU na téma povídek O. Pavla – snímků Vladimíra Merty (1975), Karla Smyczka (1975) a Miroslava Balajky (1982). V závěru slavnostní akce představil svůj film z FAMU z roku 1983 Milan Šteindler, který po zhlédnutí pobesedoval s návštěvníky o jeho vzniku.

Výstava o životě a díle Oty Pavla vznikla ve spolupráci knihovny a spolku Buštěhrad sobě a je doplněná předměty a materiály z Buštěhradského muzea Oty Pavla. Spatřit zde můžete například Otův rybářský prut i knihy s jeho vlastnoručním věnováním. Navštívit ji můžete zdarma až do 10. září.

Po skončení výstavy v Kladně se stane putovní a bude možné ji zapůjčit i do jiných organizací či knihoven. Oceněné dětské práce z výtvarné soutěže budou vystaveny ve vstupní hale muzea O. Pavla v Buštěhradě.


Autor: Ivona Kasalická