Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 25. Červen 2019 07:20

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden například do kladenského Centralu na oslavu začátku prázdnin, v Řevnicích se uskuteční festival Porta, v Jílovém u Prahy zažijete muzejní potlach a v Mladé Boleslavi si užijete Rodinný den na Michalovické putně.

Akce v týdnu od 24. do 30. června

Prázdninový SEBASTIAN v Central Kladno (28. června)

Oslavte s Centralem konec školního roku, který bude plný cukrové vaty zdarma, Diskotačení s Honzou, zábavy a soutěží! Hlavní hvězdou dne je popový zpěvák, kytarista a textař SEBASTIAN, který s vámi přivítá prázdniny tak, jak se patří. Pro malé i větší školáky bude připraveno malování na obličej a žonglérský program. Více se dočtete ZDE: 

Festival Porta Řevnice (28.–30. června)

Festival tuzemské folkové a country hudby Porta Řevnice patří mezi nejstarší hudební open air akce v Čechách. Koná se každé léto už od roku 1967 a i letos mu bude věnován poslední červnový víkend včetně pátku. Mezi jinými zde vystoupí například kapely Fleret, Spirituál kvintet nebo muzikanti Naďa Urbánková a Petr Bende. Nedílnou součástí programu je také soutěž primárně určená pro interprety trampské, country, bluegrassové a folkové hudby. Festival se koná v Lesním divadle Řevnice. Více se dočtete ZDE: 

Muzejní potlach (29. června)

Trampská tradice a životní styl mají v Čechách své neotřesitelné místo. To, že jsou stále živé a oblíbené, dokazuje již 14. ročník festivalu Muzejní potlach. Jde o tradiční slavnost za doprovodu velkého množství primárně trampských a folkových kapel. Na organizaci akce se podílí Regionální muzeum v Jílovém u Prahy s Tramp Clubem a z potvrzených účinkujících jmenujme například Archu, Avízo Jablonec, Bandoleros, Helenu Maršálkovou a Tomáše Pergla. Akce se uskuteční na nádvoří muzea v Jílovém u Prahy. Více se dočtete ZDE: 

Rodinný den na Michalovické putně (29. června)

Dětský smích a dovádění, soutěživá, ale milá atmosféra. Jak lépe si připomenout kouzlo prázdnin, volnost a radost, které k nim patří, než prostřednictvím dětí a jejich nepředstíraného veselí a uvolněnosti. Celá rodina se bude skvěle bavit 29. června na akci věnované sice primárně malým návštěvníkům, ale slibující oddech a relax i pro dospělé. Malování na obličej, soutěže, pirátská show, dětská divadýlka a samozřejmě plno sladkých dobrot a kopce zmrzliny! Na toto vše se můžete těšit na Rodinném dnu na Michalovické putně u Mladé Boleslavi. Více se dočtete ZDE: 

Autor: (red)